Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Boşanmanın 6 şaşırtıcı etkisi

  Boşanmanın 6 şaşırtıcı etkisi

  Boşanma kararı verilmesi en zor karardır. Peki bu kararın kişiler üzerindeki fiziksel ve psikolojik etkilerini biliyor musunuz?  Mutsuz bir evliliğin peşinden gelen boşanma ayrılan çiftleri hem fiziksel hem de ruhsal olarak derinden etkiliyor. Depresyon anksiyete kardiyovasküler hastalıklar veuykusuzluk bunlardan yalnızca birkaçı... İşte boşanmanın 6 şaşırtıcı etkisi...
  Kilo değişimi

  Çok fazla kilo alma ya da şiddetli kilo kaybı boşanma sonrası dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta. Boşanma sonrası bazı insanlar kendilerini daha iyi hissetmek için kızartma tatlı gibi kalorisi yüksek yiyeceklere yönelir. Bazılarında ise yemek yeme isteği tamamen azalır ve buna bağlı olarak şiddetli kilo kaybı başlar.
  Metabolik sendrom

  Metabolik sendrom; yüksek tansiyon yüksek kan şekeri göbek yağlanması ve yüksek kolesterol gibi tehlikeli durumlara ve bunlara bağlı olarak kalp hastalıkları diyabet ve kalp krizi gibi tehlikeli hastalıklara neden olabilir. Yapılan bir araştırmada mutsuz bir evlilik sonrası boşanan ya da eşi ölen kadınların mutlu bir evlilik yaşan kadınlara oranla metabolik sendroma yakalanma risklerinin daha yüksek olduğu ortaya koydu.
  Depresyon

  Boşanmayla sonuçlanan bir evliliğin ardından insanların pek çoğu kendini boşluğa düşmüş gibi hisseder. Eşi tarafından aldatılan kişiler bu durumun yarattığı umutsuzluk ve kendine güvensizlik gibi sorunlarla karşılaşır. Tüm bu olumsuzlukların bir araya gelmesiyse kişi depresyona girer.

  Uykusuzluk

  Uykusuzluk ve kabus görme boşanma sonrası kişilerin en çok rastladığı durumdur. Amerika'daki Ulusal Uyku Kurumu'na göre boşanma sonrası ortaya çıkan depresyon uykusuzluğa neden olan en büyük sebep.
  Anksiyete (kaygı bozukluğu)

  Boşanma sonrası genellikle anksiyete seviyesi en yüksek seviyelere kadar çıkar. Bunun en büyük nedeni boşanma sonrası bir başka eve taşınmak zorunda kalmak yeni bir iş bulmak az bir parayla ayakta kalabilmek ya da çocuklarıı okul değiştirmesi gibi pek çok olumsuz şartlarla karşılaşmanız olabilir. Anksiyete seviyesinin yükselmesi çoğu zaman davranışların kontrol edilememesine de neden olabilir. Bu gibi durumlarda eski eşe nefret dolu mail ya da mesaj yollama ya da ortak banka hesaplarını boşaltmaya çalışma gibi davranışlar kendini gösterebilir.
  Kardiyovasküler hastalıklar

  Kalp veya kan damarlarının (arterler ve venler) hastalıklarını içeren kardiyovasküler hastalıklar boşanma sonrası kadınları daha çok etkiliyor. Amerika'da Evlilik ve Aile dergisi tarafından orta yaştaki boşanmış çiftler üzerinde yapılan bir araştırmada boşanmanın kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini artırdığı ortaya çıkarıldı. Araştırmada ayrıca orta yaşlı kadınların boşanma sonrası kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskinin aynı yaştaki boşanmış erkeklere oranla daha fazla olduğu da gözlemlendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  O zaman hiç evlenmemek lazım. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş