İlişkinize farklılık katmak isteyen çiftler için romantizmi doruklarda yaşamanın sırları…

1. Mum ışığını unutun

Mum ışında baş başa yemek yemek pencereden aya bakıp kayan bir yıldız eşliğinde dilek tutmak… Bunların romantik bir gece için çok yıpranmış detaylar olduğunu düşünmüyormusunuz? Yeni romantikler kalabalık arkadaş grubuyla herhangi bir yerde çok eğlenerek keyifli konuları tartışarak yemeyi tercih ediyor.

2. “Yeşil” yaşamak

Yıllar önce bunun için “ne kadar sıkıcı”diye biliyorduk. Bilinçsiz olmak böyle birşey herhalde. Nihayet olup bitenlere uyandık “yeşil” yaşamanın yani doğayı yok etmek ve bize sunduklarını sürekli tüketmek yerine onu korumanın ve onun kıymetini bilmenin ne kadar önemli olduğunu anladık. Üstelik bunun sadece akıllıca değil gayet romantik bir tavır olabileceğini de keşfettik.

3. Makyaj yapmak

Sadelik doğallık…Tabii ki evet. Ancak bu konuda bir yenilik söz konusu: Makyaj yapmakyapmamaktan daha çekici bir şıklık olarak gündemimize girdi. Boya kutusuna düşmek değil yüzdeki en güzel detayları vurgulayan belirginkorkusuz makyaj yılın seksi U dönüşünü yaptı. Hemen bir ruj sürün!

4.Pespembe yerine nötr

Nötr trendler hem daha seksi hem de daha romantik. Seksi ve romantiği bu haberde bir arada kullanmamız boşuna değil. Seksi ve romantik aynı noktada da buluşabilirler. Yeni nötr kıyafet ve aksesuarlar eski seçeneklerin yerine geçip çekiciliğimizi tanımlıyor.

5. Elbise yerine pantolon

Elbisenin bir günahı yok ama kaç sezondur sadece ona seksi diye diye kendisini biraz yıpratmış ya da bu kategoride onu yalnız bırakmış olabiliriz. Hemen itiraf ediyoruz. Artık pantolon (jean değil pantolon!) da romantik. Romantik görünmek istediğinizde bunu da hesaba katmayı unutmayın. Şortsa zaten bunun seksi bir versiyonu sayılır.


6. İstanbul

Romantik şehir deyince akla ilk Paris gelirdi. 2010’da yeni sıfat ve unvanlara doymayan Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul’un “yeni romantik” olduğunu iddia ediyoruz. Hangi noktasımı en çekici? Onlarcasını yüzlercesini saymak mümkün…