Sizden daha alımlı bir partneriniz olduğunu düşünmeniz ne anlama geliyor? Durun biz söyleyelim: Siz galiba aşıksınız!Partnerinizin sizden daha hoş göründüğünü düşünmek sizin için iyi bir işaret. Yani demek istiyoruz ki siz ona sırılsıklam aşıksınız.

Oysaki benzer seviyede eğitim almış benzer IQ’lu sosyo ekonomik statü ve dış görünüm açısından bize yakın insanlar tarafından daha çekici bulunuruz. Her açıdan benzer konumda olmanıza rağmen onu kendinizden daha hoş buluyorsanız “aşkın gözü kördür” klişesini doğruluyorsunuz demektir. Hem bir fikir artık klişeleşmişse illa ki yanlıştır anlamına gelmez öyle değil mi?

Ayna ayna söyle bana...
Bir çalışmada insanlardan kendi çekiciliklerini derecelendirmeleri istenmiş. Partnerleri onların çekiciliklerine kendilerinin verdiğinden daha yüksek puanı layık görmüş. Bu demek oluyor ki partnerimiz bizi bizim kendimizi bulduğumuzdan daha çekici buluyor. Biz de aynı şekilde partnerimizi ondan daha çekici buluyoruz. Tabii ortada "aşk" varsa!

Bazı bilimsel çalışmalara göre bir insanın partnerini onun kendisi için düşündüğünden daha alımlı buluyor olmasıona kendisini adadığını tutkuyla bağlı olduğunu yakınlığını ve ilişkinin doyurucu olduğunu gösteriyor.


Siz iyisi mi bu cicim ayı duygularını geçiciymiş gibi görüp terk etmeyin onlara sıkıcı sarılın. İyi haber: Bu cicim ayı duyguları siz onları sakladığınız sürece cicim aylarından sonra da devam edebiliyor. Ne diyelim: Aşkınız daimi olsun!