Birinden hoşlanıyorsunuz ama ondan gelecek ilk hareketi beklemekten yoruldunuz. O halde ilk adımı siz atın. Peki ama nasıl flört teklif edeceksiniz?


Kim demiş ilk adım her zaman erkekten gelecek diye! Pekala kadınlar da hoşlandıkları birine açılma konusunda ilk hareketi yapabilirler. Üstelik bazı kadınlar ilk hareket konusunda oldukça başarılılar. Diğerleri hala bir erkekle ilişkiyi başlatmak için yeterince girişken değilken…

Peki ilk adımı atmak için hangi özelliklere sahip olmak hangi tutumları sergilemek gerekir? Pudra.com konuyu araştırdı ve flörtte ilk hareketi başlatmak için gerekli koşulları maddeler haline getirdi. İşte o koşullar…Girişken olun
Hoşlandığınız ama ondan yana size karşı herhangi bir hareket göremediğiniz durumlarda ya da karşınızdaki kişinin cesaret edemediği hallerde siz cesur olun. “Nasıl olabilirim ki?” dediğinizi duyar gibiyiz. Şunu aklınızdan çıkarmayın: Siz girişken ve cesaretli olmazsanız bu ilginiz karşılıksız kalmaya mahkum. Bu sizi harekete geçirmeye yetmez mi?

Önce kendi kendinize cesaretli olduğunuza dair bir konuşma yapın ve kendinizi bunu başarabileceğinize inandırın. Korkularınızla savaştığınız zaman neler olabildiğini izleyin.


İşveli olun
Bir erkeği sizinle dışarı çıkmaya ikna etmek niyetindeyseniz onu işvenizle zekanızla ve espri anlayışınızla etkileyin. Onu öyle bir şaşırtın ki teklifinize vereceği yanıt kesinlikle “evet” olsun. Ama bu işveli olma halinin dozunu iyi ayarlamak gerekir. Zira flört bir sanattır diyebiliriz. Fazla yapışkan ve aklı bir karış havada bir imaj çizmeniz iyi olmaz.

Ona eğlenceli sorular sorarak şaşırtabilir ve ortamdaki gerginliği dağıtabilirsiniz.
Kendinize güvenin

Özgüven her yerde ve her şeyde olduğu gibi flörtte de çok önemli.

Kendine güvenli insanlar için istedikleri bir şeyi elde etmek çok daha kolaydır. Kendinize güveninizi kazanmak ve bu güveni karşınızdakine de hissettirmek için göz kontağı kurmaktan rahat tavır takınmaktan arkanıza yaslanıp oturmaktan çekinmeyin ve otururken fazla kıpırdamaktan gülüşünüzü gizleyerek kıkırdamaktan kaçının; rahatça gülün.

Eğer kendinizde bunları yapacak kadar güven hissetmiyorsanız en azından gerçek rahatlığa kavuşana kadar bir süre ‘öyleymiş gibi’ davranın.

Kendinize güven duymanızı kolaylaştıracak şeylerden biri kuşkusuz karşınızdaki kişinin de sizden hoşlanıyor olduğundan emin olmaktır.

Tereddüt etmeyin
Söylemek istediğinizi doğrudan söyleyin sakın etrafında dolaşmayın. Küçük işveli hareketlerle ona olan ilginizi belli edin onu etkileyin ve sonra konuya girin. Yani onunla flört etme isteğiniz olduğunu birlikte dışarı çıkmayı teklif edeceğinizi belirtin.


İlk adım her zaman zordur ama o ilk tereddüt anını aştıktan sonra arkası çok kolay gelecektir. Bunu aklınızdan çıkarmazsanız ilk hareketi başarıyla gerçekleştirmemeniz için hiçbir neden yok.

Sizi tereddütlü davranmaktan alıkoyacak ve rahatlatacak şeylerden biri onun beden dilini doğru algılayarak doğru karşılık vermektir.

pudra..