Aşkın da seksin de bir günü var!


İngiliz 'The Sun' gazetesi zam istemek sigarayı bırakmak diyete başlamak ve aşık olmak gibi insanların hayatını etkileyen önemli kararları vermek için en uygun günlerin listesini açıkladı.

Peki aşk için en uygun gün hangisi?


Pazartesi


Stresten uzak durun!

Pazartesi günleri kalp krizinden ölme oranı diğer günlere oranla yüzde 20 daha yüksek! Uzmanlara göre pazartesileri stresten uzak durmak şart.

Yahoo'nun araştırmasına göre pazartesi başlanan diyetler salı günü son buluyor.
Salı


Yapacaklar listesi hazırlayın

Araştırmalara göre salı insanların en üretken günü.Çarşamba


Aşık olun!

ABD'de 8 bin bekar kişi üzerinde yapılan araştırmada çarşamba günlerinin yeni tanışılan biri ile buluşmak için en ideal gün olduğu belirlendi. Buluşma iyi geçerse iki gün sonra yani cuma günü çiftler ikinci kez bir araya geliyor ve çoğu zaman uzun bir ilişkinin temelleri atılıyor.Perşembe


Seks için en ideal gün!

Araştırmalara göre seks hormonlarının vücutta en yüksek seviyelerde olduğu gün perşembe. Özellikle perşembe sabahları kadın ve erkeğin seks hormonları diğer günlere göre beş kat fazla çalışıyor!


Cuma


Sigarayı bırakın!

ABD'de yapılan araştırmalara göre haftasonu tatilinin getirdiği enerjiyle sigara tiryakileri bu alışkanlıklarından daha kolay kurtuluyor. Bunun için en ideal gün cuma.


Cumartesi


Doğum yapın!

İngiltere'de yapılan araştırmalarda cumartesi günleri doğan çocukların ileride daha başarılı oldukları belirlendi.

Pazar


Yemeğe çıkın!

Pazar günleri evde yemek yapmanın stres seviyesini aşırı derecede yükselttiği belirtildi. Bu yüzden en iyisi pazar günleri dışarıda yemek.