Ben 21 yaşında bir gencim Ankara’da askerlik yapmaktayım… Yazılarınızı elimden geldiği kadar okuyorum herkese yardımcı oluyorsunuz… ben bir kızı seviyorum yaklaşık 1 yıl oldu tanışalı ve o benim ilk kız arkadaşım… Onu çok seviyorum ama o bana “sana ısınamıyorum “ diyor ama onsuz her anım acı veriyor ben askerlik bittikten sonra onunla evlenmek istiyorum. Onsuz olmak beni çok üzüyor.. Bugüne kadar mutlu olması için elimden geleni yaptım dağıtım iznimde 7 gün yanında oldum sadece mutlu olması için. 3 ay öncede babası öldü ve ben askerde olduğum halde yine de elimden geleni yaptım… üzülmesini hiç istemiyorum… ona defalarca sevdiğimi söyledim… o da biliyor sevgimi ama nedense ısınamıyorum diyor ne yapacağımı bilmiyorum… geceleri uyuyamıyorum.. ona nedenini sordum… bilmiyorum diyor..Ben onun her sorurunu paylaşmak istedim hiçbir zaman anlatmad..ı Oysa onun sorunlarını kendi sorunum gibi kabul edip yardımcı olmak istiyorum. Ben 19 yaşına kadar hiçbir kızla çıkmadım abla onun benim için ilk ve son olmasını istiyorum Lütfen bana yardımcı olursan mutlu olurum askerde çok yalnızım…İşte bütün sorun burada şu son cümlende oğlum…Askerde kendini çok yalnız hissediyorsun ki bu çok doğal…bu yüzden bu kıza bütün benliğinle bağlanmışsın. Belki aranızda çok ciddi çok önemli bir şey de olmamış ama sanırım sen onu bu yalnızlık içinde çok önemsemiş gözünde çok büyütmüş ve hayatının aşkı haline getirmişsin. Bu durum biraz da reddedilmekten kaynaklanıyor bence.

Bu genç kızın gönlü bir başkasında da olabilir. O da sevdiğine kavuşamamanın acısını yaşıyor olabilir…Sana söylemek istemediği belki de budur. Ya da kanı sana ısınmamıştır gerçekten…olamaz mı?

Biraz uzak durmayı dene…eskisi gibi arama sorma…senin yokluğunu hissetsin bir…bazen kızlaraşırı ilgi karşısında uzak durmaktan hoşlanabilirler…