Rumuz: Şef

Kızların bir spor ayakkabı markasına bir jöleye bir küpeye tav olduğunu biliyor musunuz?

Sevgili Güzin abla birçok kalbi yaralıların ve bazen ilişkilerdeki garipliklerin ve de bu zaman ki garipleşen aşk ilişkilerin doktoru oldunuz. Hayat tecrübesi az ve sağlıklı düşünemeyen ve para ve aile sevgisine doymayan özelliklede kızların sevgiyi nerede aradıklarını görseniz inanın şaşırırsınız. Zaten bunları biliyorsunuz.Özellikle genç yaştaki kızlar mantıksız aşklarla herkesi şaşırtarak bir ilke imza atıyorlar.

Ülkedeki aşırı göçten ve Amerika’dan Buğday ithal eden ülkemizin ekonomik şartlarından aile yapısı bozulmaktadır.Bu da en çok genç aile bireylerini etkilemekte.Üretmeyen bir toplum ancak kendini sindirerek lüks yaşantı takıntısıyla sürekli tüketen bir toplum olur. Annemin zamanında hiç olmazsa her şey dengi dengineydi.

Şimdiki kızların çoğunda evleneceği erkeğin kendine uygun olup olmadığı ailelerin uyuşup uyuşmadığı hiç önemli olmadığı gibi ailelerini karşılarına alabiliyorlar..Annemin zamanında kızlar için evleneceği kişinin üniversite mezunu olması ekonomik yönden iyi ve bağımsız olması kariyer hiç önemli değil(miş).Artık yakışıklılıkta önemsiz kaldı Güzin abla.Kızların erkeklerde aradığı incir çekirdeğini doldurmayacak özellikler.Günümüzde bir spor ayakkabı markasınabir jöleyebir küpeye tav olan kızlardan ne bekleyebiliriz ki.Çıtanın düştüğü bir gerçek.Özellikle ülkede insan davranışları gerçekten öyle mantıksızca değişiyor ki etrafta parkta bahçede aşkı saygısız bir şekilde yaşayanlara da saygı duyamıyorum.


Yaşadığım olaya gelince uzaktan akraba olan bir kız vardı.Tam hayallerimdeki gibiydi. Çok iyi anlaşıyorduk…Ailemi ve benim geleceğimi biliyorlardı. Kısacası annem kıza talip olduğumuzu söyledi. 8 ay sonra ben ileriye dönük teklifi yaptım ailesi ile detaylı görüştüm. Her şey çok güzeldi sudan bahaneler yaratılmadı. Ama sorun kızın çok uzun olmasına dayanıyordu(Ben 1.73’üm) ve defteri kapatmak zorunda kaldım.İnsan ümitsiz de yaşayamıyor.

Üniversitede okuyan bir genç olarak şu bir gerçek ki insan ilk dış görünüşten beğeniyor.Daha sonra konuşma ve davranışlarıyla zekaya önem veriyor ve daha sonra karşıdaki kızın duygularını okumaksa tam bir problem.Güvenilir bir kişi olarak karşıdakine güven vermek ise yine ayrı bir problem...Birçok kişi reddedilme korkusundan duygularını açmaktan endişe ediyor.

Güzin abla bu gönül işleri o kadar zor ki.Üniversiteyi iyi bir şekilde bitirmek için kalp yalnızlığını göze aldım.Askerliği de aradan çıkardıktan sonra bir çaresine bakacağız.Tabi geleneksel olarak her şey erkeklerden beklendiği için bize çok iş düşüyor. Hiç tanımadığın bir kızla tanışıp ileriye dönük arkadaşlık kurmak o kadar zor geliyor ki.

Sevgili Güzin abla sana içimi döktüğüm için rahatladım dertler paylaşıldıkça hafifliyor.Başarılarınızın devamını diliyorum.Saygılarımla....


Sevgili oğlum güzel ve içten mektubun pek çok gerçeği dile getiriyor... sana hak vermemek elde değil.

Gerçekten bugün kızlar karşılarındaki gençte abuk sabuk özelliklere önem veriyor aslolanı gerekli olanı kaçırıyorlar... Ama erkekler de pek farklı değil…Senin gibi aklı başında dürüst ve eğitimli bir gencin böyle aptalca bir bahaneyle geri çevrilmesi çok saçma...peki kızın boyu 1.80 miydi?

Bu dış görünüş merakı bu aşırı lüks merakı insanların ne kadar yüzeyselleştiğini gösteriyor işte...

ilişkiler sevgi aşk meşk hepsi yüzeysel artık... maddiyat artı gösteriş artı yüzeysellik işte insanoğlunun son zamanlardaki göstergesi...

Bilmem ama bir yerlerde elbette birtakım insanlar var yine de kıyıda köşede kalmış olsalar da... bu saçmalıkların da zamanı geçecek insanların akıllarının başlarına gelmesi için savaş gibi kıtlık gibi doğal afetler gibi büyük acılar yaşamak mı gerekli ?

Örneğin şu cip merakına deli oluyorum...bilmem ne diyorsun? koskocaman dev gibi arabalar daracık istanbul sokaklarında fink atıyorlar....içinden de kafasında plastik bir saç tokasıyla saçlarını tepesinde toplamış bir karış boyunda sünepe bir kız çıkıyor bu bilmem kaç milyarlık vergilerle alınmış arabadan....

Oğlum Allah hepimize kolaylık versin ne diyeyim... bir gün belki bir yerlerde ruh eşini bulursun...bu nedenle e-mail adresini yayınlıyorum.