Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 10 adımda eski sevgilinizi unutun

  10 adımda eski sevgilinizi unutun

  Eski sevgilinizi bir türlü aklınızdan çıkaramıyor musunuz? İşte size onu unutturmaya yardımcı olabilecek 10 adım...

  Terkedilenler ayrılık acısı çekenler hayal kırıklığı yaşayanlar… Eski aşkınızı düşünmeden edemiyor musunuz? Herhangi bir zamanda ve mekanda kendi kendinize uygulayabileceğiniz kişisel hipnoz yöntemiyle 10 basit ve hızlı adımda ayrılık acınızı hafifletebilirsiniz.
  Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak aşk acısı çekenler için 90 saniye içinde uygulanabilecek yöntem hakkında şu bilgileri verdi:
  Derin nefes alın ve beyninize odaklanın

  Hipnoz gözleriniz açıkken ya da kapalıyken yapılabilir. Öncelikle gözleriniz açık olarak söylenenleri yapmalısınız. Duvarda bir nokta bulun ve devam etmeden önce o noktaya birkaç saniye gözlerinizi dikin. Gözlerinizi kapatmak sizi daha rahat hissettirecekse bu adımları sesli mesaj olarak kaydedip dinleyerek devam edin. Bu arada her adım arasında söylenenleri yapacak kadar süre bırakmayı da ihmal etmeyin. Hangi yöntemi seçerseniz seçin derin bir nefes alarak ve sonra da nefesinizi yavaşça bırakarak başlayın.
  Ağrı hissi var mı diye vücudunuzu dinleyin

  Şimdi eski aşkınız düşünün ve herhangi bir fiziksel acı hissi olup olmadığını hissetmek için zihnen tüm vücudunuzu tarayın. İlginç bir şekilde acı veren duygular kişide fiziksel acıya da sebep olur. Küçük ölçekte bir ayrılık yaşadığınızda midenizde ya da kalbinizde bir ağrı ya da başka bir duygu hissedebilirsiniz. Bu his herhangi bir yerinizde ortaya çıkabilir o nedenle bu süreçte o hissin üstünde çok fazla durmayın. Daha çok hissettiğiniz ağrının yerini tespit etmeye kendinizi odaklayın. Nasıl bir şey? O hissi hatırlamaya çalışın.
  O hisse kafanızda belli bir şekil verin

  Beyniniz duyguları ve anıları genelde holografik olarak (3D’de olduğu gibi) kaydetmeye meyillidir. Öyleyse diyelim sırtınızda hissettiğiniz o ağrı gerçekten onu düşündüğünüzde belli bir şekle bürünecek. Canlanmazsa da ona içinde bulunduğunuz ruh haliyle uyuşan herhangi bir şekil verin. Bir topa yıldıza benzetebilirsiniz…
  O şekli vücudunuzdan 60 cm uzaklaştırın

  Ağrınıza daha yakından bakabilmek için gözlerinizin önünde uçtuğunu görene kadar vücudunuzdan uzaklaştırdığınızı hayal edin. Gerçekte var olmayan bir şeyi zihnen kendinizden uzaklaştırmada zorluk yaşıyorsanız öyle yapıyor gibi davranmanız bile sizi transa benzer bir hale sokmak için yeterli.
  Uzaklaştırdığınız nesneyi dikkatlice izleyin

  Şimdi ağrınıza verdiğiniz o şekil gözlerinizin önünde uçtuğuna göre artık onu dikkatlice inceleyebilirsiniz. Tüm ayrıntılarını inceleyin. Ağrı şeklinizi incelerken mümkün olduğunca onu ayrıntılı bir şekilde tarif etmeye çalışın ne kadar ayrıntılı olursa o kadar iyi. Rengi şekli…
  Nesnenin tanımlayıcı özelliklerini tamamen değiştirin

  Ayrılık acınızın neye benzediğini net olarak görün. Şimdi onunla ilgili her şeyi değiştirin. Rengini değiştirin. Şeklini küçültün. Özelliklerini küçük koyu renkli keyifsiz ve sıkıcı bir nesneye dönüştürün sonra da onu kendinizden uzaklaştırın. Bu sayede o nesneyle ilgili duygularınız değişecek. Yaptığınız şey beyni kandırmak değil sadece beynin bilgileri nasıl kodladığını değiştirmektir.
  Acı sembolünüzü arkanıza itin

  Şimdi farklı şekilde algılamaya başladığınız nesneyi vücudunuzdan uzaklaştırın tercihen arkanıza koyun. Onu ittiğinizi uzağa çok çok uzağa ittiğinizi hayal edin. Öncelikle onu bulunduğunuz odadan dışarı itin sonra bir blok öteye sonra bir sokak öteye sonra da bir kilometre ötenize. Bunu yavaşça ve bilinçli olarak yapın. Onu kendinizden uzaklaştırdığınıza gerçekten inanın. Acınızın sembolü olarak belirlediğiniz nesneden kendinizi soyutlayarak ve onu arkanıza iterek beyninizin yaşadığınız ayrılıkla ilgili duygularınızı geçmişte bırakma sürecini hızlandırmış oluyorsunuz.
  Kendi kendine hipnoz halinden çıkın

  Şimdi hipnoz halinden çıkmaya başlayın. Örneğin ayağa kalkıp bulunduğunuz odada yürüyün. Her iki gözünüz de açık olmalı derin bir nefes almalı nefesinizi bir saniye tutmalı sonra onu yavaşça dışarı vermeli sonra ayağa kalkıp tekrar derin bir nefes almalı ve tekrar oturmalısınız.
  Duygularınızı tekrar gözden geçirin

  8. adımdan sonra büyük ihtimalle yaşadığınız ayrılık acısından kendinizi daha bir soyutlamış hissedeceksiniz. Duygularınızda hemen belirgin bir fark hissetmeseniz bile rahatlamak ve bu adımları uygulamak bile tekrar üzüntü hissettiğinizde ayrılık olayı üzerine fazla konsantre olmamanıza yardımcı olacak.
  Egzersiz öncesi 10 seviyesinde “eski aşkımı çok özledim” diyorsanız ve bu egzersiz sonrası özleme yoğunluğunuz 75-8’e indiyse bu bile bir gelişme ve tekrar bu adımları uygulamanız için geçerli bir sebeptir.
  Belki özleme seviyenizi 6’ya ya da 5’e bile düşecek yaşadığınız ayrılık acısı gün boyunca sizin dikkatinizi dağıtmayacak. Bu teknik birkaç dakika içinde insanlarda bir değişim sağlıyor ama terapi yıllar boyu sürebilir.
  Gerektiğinde 1-9 arası adımları tekrar edin

  Bu egzersizi bir kere yapmanız bile ayrılık acınızı hafifletmeye yardımcı olsa da gelecekte ne zaman yalnızlık sancısı çekeceğiniz ya da geçmişle ilgili pişmanlık hissine kapılacaksınız hiç bilemezsiniz. Ne zaman tekrar üzüntüye düştüğünüzü hissederseniz 1’den 9’a kadar bu adımları tekrar edin.
  Artık eski aşkınızla ilgili zihninizi dağıtan düşünceleri geçmişte bırakmayı öğrendiğinize göre şimdi gelecekteki aşkınız için zihninizde yer açabilirsiniz.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bir kaç gün üzülürüm belkide ama bir sabah sıfır bir sayfa ile başlarım hayata. Hiç o adımlara gerek duymuyorum.

  - Onu bir başkasıyla görmek beni yaralamaz.
  - Başkasıyla aşkımlı meşkimli kelamları beni ırgalamaz etkilenmem.
  - Öyle birine karşı buz gibi olurum.
  - Klasik bir Bahtiyar yapısı işte.

  Faydalı konu bazı zorlananlar için.
  Eğer rakibin ben isem; bilmeni isterim ki ben vazgeçmeden sen asla kazanamazsın!

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İyi ki sevgilim olmamış. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Eski eskide kalır önümdekine bakarım.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  On adımda on iki adım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş