Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Sevgiliniz, Eski Aşkını Unutmamış Olabilir!


  Yeni bir ilişkiye başlayıp aklı ve kalbi hâlâ eski sevgilisinde olan o kadar çok kişi tanıyoruz ki! Ama hemen paniğe kapılmayın. Erkek arkadaşınızın eski sevgilisine hâlâ aşık olup olmadığını anlamanın yolu çok kolay. Sevgilinizin eski aşkını unutamadığını gösteren kanıtları beş senaryo altında topladık. İpuçlarını takip edin.


  SENARYO 1
  Eski sevgilisinin numarası cep telefonunda kayıtlı

  PROBLEM YOK: Bu durum muhtemelen hâlâ yakın arkadaş olduklarını gösteriyor. Bakın ilişki koçu Carolin Dahlman bu durumu nasıl açıklıyor; “Erkek arkadaşınızın telefonunda eski sevgilisinin numarası olması onu unutamadığı anlamına gelmez. Çok kontrolcü bir tutum içine girerseniz sevgilinizi bunaltıp onu kaybetmeniz an meselesi olur.”

  PROBLEM VAR: Eğer sevgilinizin eski kız arkadaşıyla sürekli telefonda konuştuğunu ve mesajlaştığını öğrendiyseniz duruma el koyma zamanı gelmiş demektir. Mesajlarını okumak istediğinde buna izin vermiyorsa bunun iki sebebi olabilir: Ya özeline saygı duyulmasını istiyordur ya da sizden sakladığı bir şeyler vardır. Ona güvenmekle ilgili şüpheleriniz olduğunu erkek arkadaşınızla paylaşın.

  SENARYO 2
  Facebook'ta arkadaşlar

  PROBLEM YOK: Siz birlikte olmadan önce de Facebook'ta arkadaşlarsa ortada sorun haline getireceğiniz bir durum yok demektir. Sonuçta sevgilinizin sizden önce de bir hayatı olduğunu unutmamanız lazım. Beraber olmaya başladıktan sonra sevgilinize önceden eklediği arkadaşlarını sildirmeye çalışırsanız güvensiz biri gibi görünebilirsiniz.

  PROBLEM VAR: Sevgiliniz sizinle beraber olmasına rağmen eski kız arkadaşına Facebook üzerinden mesaj atıyorsa duvarına bir şeyler yazıyorsa ya da profil resminde birlikte çekilmiş fotoğrafları varsa bu durumu kabullenmeniz imkansız. Sevgilinizi karşınıza alıp kendinizi ne kadar kötü hissettiğinizi uygun bir dille anlatın. Erkek arkadaşınızla sorunlarınızı konuşmaktan çekinmeyin.

  SENARYO 3
  Eski sevgilisinin ailesiyle görüşüyor

  PROBLEM YOK: Eski kız arkadaşının annesine yılbaşında kart mı gönderiyor? Bu kabullenilebilir bir durum; sonuçta yıllar içinde aralarında güçlü bir bağ oluşmuş olabilir. Eski sevgilisinin annesine kart göndermesi hâlâ eski kız arkadaşını seviyor olduğu anlamına gelmez.

  PROBLEM VAR: Ayrılmalarına ve sizinle yeni bir ilişkiye başlamış olmasına rağmen hâlâ düzenli olarak eski kız arkadaşının babasıyla pazar günleri bir araya geliyorlarsa endişelen¬mekte haklısınız. Sizin durumunuzda olan herkes aynı şeyi hisseder. "Birinden ayrıldığınızda aynı zamanda onun ailesi ve arkadaşlarından da ayrılmış oluyorsunuz" diyor ilişki uzmanı Clinton Power. Her ne kadar zor olsa da eski sevgilisinin ailesiyle hâlâ görüşüyor olması pek sağlıklı bir durum değil.

  SENARYO 4
  Kahve kaçamağı

  PROBLEM YOK: Sevgiliniz ve eski kız arkadaşı sokakta yürürken karşılaşıp ayaküstü bir kafede kahve içtilerse bu duruma çok takılmayın. Ama yine de Dahlman'a kulak vermekte fayda var. "Çiftlerin ayrıldıktan sonra görüşmeleri gerektiğini düşünmüyorum ama durumun bir kahveden ibaret olduğunu anladıysanız ve sevgilinizin gözü sizden başka bir şey görmüyorsa rahat olun."

  PROBLEM VAR: Kahvelerini içtikten sonra aralarındaki muhabbet derin bir yerlere doğru yol alıyorsa ve sevgilinizin eski aşkının üzgün olduğunu görüp ona tavsiyelerde bulunmaya başladıysa (herhangi bir konuyla ilgili olabilir) durum biraz tehlikeli olabilir. Hele ki siz sevgilinizle baş başayken eski kız arkadaşı sürekli arayıp "yardımına ihtiyacım var" diyorsa bunun arkadaşça olmadığına emin olabilirsiniz. Aman dikkat!

  SENARYO 5
  Eski kız arkadaşa doğumgünü hediyesi

  PROBLEM YOK: Erkek arkadaşınız eski sevgilisine doğum gününde kart gönderdiğinde kendinizi kötü mü hissettiniz? Her ne kadar küçük bir jest gibi görünse de bu durumdan rahat¬sız olduğunuzu sevgilinizle paylaşmanızda yarar var. Birbirinize karşı açık olursanız ilişkiniz çok daha güvenli temeller üzerinde ilerler.

  PROBLEM VAR: 30'uncu yaş günü için eski sevgilisine kolye hediye ediyorsa duruma el koyma zamanı gelmiş demektir çünkü bir kadına mücevher hediye etmek özel bir anlam taşır. Ve tabii bu özel hediyeye sahip olması gereken biri varsa o eski sevgilisi değil siz olmalı-sınız. Böyle bir durumda ona neden böyle bir hediye aldığını sorun; eğer cevabı sizi tatmin etmezse aşkınızı hak edecek yeni birini bulun. Sonuçta kimsenin sizi üzmeye hakkı olmamalı!

  Ceylan Yeniacun / Cosmopolitan
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.
  Ey Aşk durağım...
  ey adından başka hiç bir söze dilimin dönmediği tek hecemZiyaretçilere, Gizli İçerik!
  dudağıma öyle bir mühürlensin ki dua’n
  bu dua’ya ”Amin” demekten başka kelamlara dönmesin diller
  ve lal olsun dilim
  Sen’den başka isimleri anarsam eğer...

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sevgilisini unutamayan kız erkekten uzak duracaksın.
  Buğu, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kızlar bu konuda biraz daha hassaslar sanırım. Unutamasak bile yeni sevgilimize ümit vermiyoruz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş