Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  kalp Aşk ve Kıskançlık

  Aşk ve kıskançlık

  Aşk yazarı Mustafa Çifci okurlar için yazdı.


  İnsanın doğasında vardır ama sevginin içinde kıskançlığa gerek kalmaz tersine daha da çoğalmak ister. Kıskançlığın derecesi sevginin göstergesi değildir. Çok sevmek çok kıskanmak değildir. Sevginin temeli güven ve güvenebilmektir.

  Kıskançlık nedir?

  Kıskançlık önce insanın kendi iç dünyasıyla ilgili bir durumdur. Yaşanmış hayat çevre koşulları beden sağlığı kıskançlık duygularına etki edebilir. Kıskançlığın altında özgüven eksikliği yalnız kalma korkusu adam yerine konulmama korkusu paylaşmama isteği gibi duyguların yanında kaybetme korkusunun yaşanmasıdır.

  İnsan âşık olduğunu kaybetme korkusuna girdiğinde daha çok kıskançlığın etkisine takılı kalır. Güven bunalımına düşer. Kıskançlık sevgili tarafından yeterince sevilmeme duygusu endişeyi doğurur. Bir başkasına tercih edilmesinin getirdiği öfke zamanla insanda buhranlara yol açabilir. Kendisi sadece onu düşünürken sanki sevdiği sürekli bir başkasıyla gününü gün ediyormuş ya da yeni sevgili bulmuş onunla oynaşıyormuş gibi düşünmeye başlanır. Bu yönde hayaller kurulur. Bütün bunlar yalan olmuş olsa da doğrulara inanmak yerine yalanlara inanmak daha kolay olur. Dost ya da arkadaş sözlerine değil sahte sözlere kanılır. Konuşurken dahi öfkesinin etkisiyle insanın sesi bile değişir sevgi yerini öfkeye bırakır. Karşındakine ne kadar acı verebilirse o kadar rahat eder. Bu insanın çıkmazıdır. Karanlık dar yollara tek başına girmesine benzer. Sevgisiyle elinde tutamadığını güç gösterisiyle devam ettirme yolunu seçer.

  Her şeyi karşılıklı sevdiğimiz doğrudur. Ne kadar hayranlıkla ne kadar sevgi dolu olsak ta sevdiğimize karşın sevgimize bir karşılık göremediğimizde ne kadar sürebilir ki? Zaman sürecinde hep iyi hep özel olan duygular yerini bir belirsizliğe bırakmaya görsün gün gün azalmaya başlar içimizdeki sevgi. Ve bir günde bu kadar derin olan sevgimizin ihanete uğradığını görünce tamamen değişir.

  Bu defa aşkın yerini öfke kin düşmanlık almaya başlar. Zaman ve mekân değişimi her alanda yaşanmaya başlandığında söylenen her sözün altından başka anlamlar aranmaya başlanır. Bir başkasına tercih edilmenin bedeli ne yapılsa az gelir. Ne kadar zarar verebilirse versin yine de intikam ya da kendisinin tercih edilenden daha iyi olduğu ispatı bitmez. Bu hayatın kuralıdır. Karşılıksız sevgiler mutlaka değişir. Çünkü bir insana huyu ile tipi ile güzelliği ile aşık olunur.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kıskançlık karşı tarafa hissettirilince güvensizliktir bence.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş