Erkekler Ayrılık Sonrası Ne yaşar?

Erkeklerin ayrılık sonrası acı çekmediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ayrılık kadınlar kadar erkekleri de derinden etkiler. Bir erkeğin ayrılık sonrası neler yaşadığını merak ediyor musunuz? Bakalım erkek neler yaşar?

Birinci gün: Erkekler terk edildiklerinin ilk gününde ne olduğunu tam anlayamaz. Henüz olay yeni yara sıcaktır. İlk gün telefon beklemekle kapının çalmasını beklemekle ve şaşkınlıkla geçer.

İlk hafta: Acı gerçek artık kendini gösterir. Mutlu birliktelik zamanlarında kanka olan çiftler iyi niyet mesajlarını iletirler. Sonunda çöküşü daha da ağırlaştıracak olsa da bu telefonlar ilk günlerin can simididir. Erkek yalnızlaşır kendini dışarı ve alkole vurur.

İkinci hafta: Ayrılık acısı tüm gerçekliğiyle onu sıkıştırmaya başlar. Artık iyiden iyiye içi acımaktadır. Zaman geçtikçe kabuğuna çekilen erkek evinde yalnız başına zaman geçirmeye çalışır. Eski hatıralar canlanır gözlerinin önünde fotoğraflar masaya dökülür. Bu dönemde şiddetli uykusuzluk çekilir saç sakal tıraşı olunmaz perişanlık akıyordur. Terk edilmenin acısı yoğun şekilde günlük hayata yansır.

Bir aya doğru: eski sevgili hala hayal ediliyordur. Arkadaş profili de değişmeye başlar. Erkek arkadaş grubunda bekarlar çoğalır. Eğitim ve kültür düzeyi yüksek olanlar farklı dallara yönelir. Terk edilen erkeğin yalnız kalmaya dayanamadığı en sevimsiz dönemdir. Bütün arkadaşlarına değişik davetler hazırlar.

İki aya doğru: Erkeklerin aşk acıları artık son bulmaya başlar. Yeni bir sevgili geçmişte yaşanan sızıntılı bir terk edilişin acısını dindirmede son derece başarılı olur. Terk edilme erkekleri olgunlaştırır.