Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ayrılıklardan Ayrılabilmek - Candan Ünal


  Ayrılıklardan Ayrılabilmek


  Ayrılık acısı en ağır dönemeçlerden biridir. Atlatılması unutulması zaman alır. Acının yükü bir yandan sevdiğini kaybetmek diğer yandan.

  Ayrılık sürecinin daha tehlikeli kısmı bu duygudan ayrılamamaktır.

  İlişkiler bitebilir ayrılık acısı da çekilir. Ne demiş şair: “Çünkü ayrılık da sevdaya dahil çünkü ayrılanlar hala sevgili” Ayrılığın aşkın bir parçası sayılmasına katılıyorum. Ne tatlı bir sızıdır o hüzün kokar yürekler gözyaşları bir çocuk kadar masumdur. Ama geçer; zamanı ilişkiye ve paylaşımlara bağlı olsa da geçer. Yavaş yavaş küllenir unutulur yaşananlar. En çok yürekte ince bir sızı bir de anıları hatırlayınca oluşan küçük tebessümler kalır. Yani normali budur.

  Biz gelelim ayrılıklardan ayrılamayanlara! İlişkiniz bittikten sonra herkes onun için kötü konuşsun diye aşağılamaktan vazgeçmeyenlerden misiniz? Siz sonradan mutluluğu yakalamış olsanız da her aklınıza geldiğinde beddua edenlerden misiniz? Hayatınızda her şey yolunda gitse de onunla kafayı bozup karşınıza nerede çıkacağını düşünenlerden misiniz? Üzerinden zaman geçmiş iki taraf da yeni ilişkiler hatta evlilikler yapmış olsa da; sorup soruşturup yaşamındaki gelişmeleri öğrenmek için çaba sarf edenlerden misiniz? Bu sorulardan kendinize yakın bulduğunuz varsa siz daha ayrılıktan ayrılamamışsınız demektir.

  Bir ilişki bitip üzüntüsü geçtikten sonra ilk kabullenilmesi gereken kısım ayrılıktır. “Beni nasıl terk eder?” diye dolaşanlardan olmayın. Beraberliğiniz bittikten sonra kimin terk ettiği ne fark eder? İçinizi kavuran öfke duygusundan kurtulun bırakın ayrılık da kendi onurunu korusun. Bu büyük yaşam serüveninde geçmişle yaşarken neleri kaçırdığınızı bilemezsiniz.

  Hayat bir zincir oyunudur. Şöyle bir dönüp geriye doğru bakın. Bulunduğunuz yerde hangi konumda olursanız olun tüm olaylar birbirine bağlanmıştır. Ayşe olmazsa Ahmet’i tanıyamazdınız. Ahmet’i tanımasanız bu işi bulamazdınız bu iş olmazsa sevdiğiniz kişiyle hiç karşılaşamazdınız. Bunun gibi binlerce zincir bir hayatı oluşturur. O an için sizi yıkan kahreden olaylara yıllar sonra dönüp baktığınızda iyi ki öyle olmuş dersiniz. Ayrılıklar da bizleri başka ortamlara yeni insanlara farklı duygulara taşıyan zincirlerdir. Bırakın ayrılık görevini yapsın.

  Aşkın içinde saklı duran ve gerek kalmadıkça ortaya çıkmayan ayrılık bir rüzgar gibi gelip geçer yaşamlardan. Her seferinde bir ders olgunluk ve tecrübe getirir. Yüreğinizde biriktirmeniz gereken bunlardır. Öğrendikleriniz sizi bir basamak yukarı taşır. İlişkilere yaşama hatta kendinize bile farklı bakmak için eğitir. Ruhun tekamüllü ancak bu yollardan geçerek mümkün olur.

  Eski eşiniz sevgiliniz adı üstünde eskidir. Bir bağlantı kurmaya çalışmayın. İntikam almaya uğraşmak arkasından kötü düşünmek ve konuşmak içinizi kemirip duran öfkenizle birlikte büyüyüp tüm ruhunuzu kaplayacaktır. Buna izin vermeyin. Ayrılıklar hangi şartlar altında olursa olsun yaşamınızı değiştirmek için bir fırsattır. Bu fırsatı iyi ve kötü yönde kullanmak sadece sizin elinizdedir.

  İlişki kurmayı öğrenmek kadar ayrılığı becerebilmek de önemli. Evrenin bir sistemi var. Neyi öğrenmemek için direnirseniz bir sonraki ders daha ağır geliyor. Bu yüzden yüklerinizden kurtulun. Affedin kim ve ne varsa hesap defterinizde ve mutlaka becerin gerçekten ayrılmayı. Önce ayrılığınızdan ayrılın!

  Candan Ünal

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Unutulur unutulur. 3 gün sonra değişir herşey. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Edit.
  )

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş