Mutluluk : Şüphesiz ki hepimizin en büyük isteğidir mutlu olmak. Özelliklede evliliğimizde ve yada ilişkimizde. Fakat hayat her zaman her istediğimizi vermiyor bizlere. Birşeyleri almak için emek sarfetmek gerekir. Mutlulukta da aynen öyle…

Sohbet edin

Günlük yaşamınızda rutin koşuşturmalar sayesinde yorgun düşebilir ve konuşmaya fırsat bulamayabilirsiniz. Mutlaka sizin de zihninizde geliştirdiğiniz geleceğe yönelik planlarınız vardır hatta ruh haliniz ne durumdadır… bunları konuşmaya fırsat bulamadığınızı düşünürken günlük yoğun tempoda çocuklar hakkında ev için alışverişlerle ilgili ya da belki küçücük dedikodulara fırsat bulunabiliyor ancak diyorsanız kendinizle ve gelecekle ilgili konularda da konuşabileceğiniz fırsatları oluşturabilirsiniz elbette.

iliskiler
Tabii ki her gün konuşmaya çalışmayacaksınız. Belki haftada bir belki de iki haftada bir en azından küçücük vakitlerinizi eşinizle konuşmak için dertleşmek için ayırabilirsiniz. Yalnız bu sürede konuyu dağıtmamaya sadece duygularınız ve evliliğiniz hatta planlarınız hakkında konuşmaya özen göstermelisiniz.

Suçlamaktan vazgeçin


Evliliğiniz süresince kilo aldığınızı ve eşinizin artık sizi çekici bulmadığını düşünerek konuşma sırasında onu suçlamamaya dikkat edin. Kilolarınızdan eşinizi sorumlu tutamazsınız. Konuşmaya başladığınızda eşinize ” bana artık iltifat etmiyorsun” gibi sözleri suçlayıcı ifadelerle söylememelisiniz. Onun yerine “hamilelikta aldığım kilolarımdan kurtulamadım” ya da ” beni eskiden olduğu gibi çekici bulduğuna inanmak için desteğine ihtiyacım var” gibi sözlerle yaklaşmalısınız.

Değişikliğe açık olun
Evliliklerde zaman geçtikçe her iki tarafta birbirleri hakkında her şeyi bildikleri yönünde yanılgıya düşerler. Oysaki zaman geçtikçe herkesin duygu ve düşünceleri ile ilgi alanları da değişir. Mutlaka partnerinizin de bilmediğiniz yönleri olacaktır.