Gözünü kaçırmadan ya da kaçırıp bakmalar çapkınca gülümsemeler "clark" çekmeler poz kesmeler güzel sözler iltifatlar ufak-ufacık temaslar... Hepsi bu! Şu erkekler keşke "kur" yapma konusunda biraz daha yaratıcı olsalar... Ama nerdeee? İşte size birkaç klasik kur örneği ve anlamları...- Arkamızdan yanımızdan önünmüzden ıslık çalanlar vardır ya hani işte bu bıçkın köy delikanlısı vaziyetinin pek öyle "ciddi" bir niyeti falan yoktur. Zaten genellikle yalnız değilken ıslık çalarlar o da beğeni ölçüsünü yanındakine göstermek içindir "nasıl ama güzel kıza laf atıyorum değil mi?"... Yaa...


- Bazıları vardır ki ne kadar çekici ve seksi olduklarını göstermek için vücutlarının orasını burasını elleyip göğüs kıllarıyla oynayarak yüzümüze ebleh ebleh bakarlar (bunlara sapık ya da teşhirci de denilebilir); işte onların niyeti "çok ciddidir" aman hemen oracıktan kaçın!!!

- Bakışlar her zaman ifade biçimiyle amacını da ortaya koyarlar. Mesela bir erkek kaçamak kaçamak bakıyorsa; "senden hoşlanıyorum" diyordur yani diyemiyordur.

- Eğer bir gözünü kısıp öbür gözünün kaşını kaldırıyorsa çapkınlık yapmaya çalışıyordur. Hiç size göre değil...

- Dik dik gözünüzün içine bakıyorsa "benim ne harika biri olduğumu bir bilsen" bakışıdır bu; ya da ileri derece miyoptur göremiyordur zavallı.

- Rahatlıkla yanınıza gelip esprili bir biçimde sizi beğendiğini söyleyenler de olabilir. Bunlar da işe yaramaz yalnızca öyle konuşup kendilerini beğendirmektir amaçları. Onların egosunu tatmin etmekle kim uğraşacak.

- Bir de daha tanışalı iki dakika olmamış konuşurken dokunanlar vardır. Münesebetsizler! Bu ihtiraslı cesur erkeğe alerjim var deyip dokunmamasını söyleyin hemen yoksa yılışmaya devam edecek!

- Bazıları sizi iltifatlara boğar. Dikkat edin abartıyorsa zaten bizim bir şey dememize gerek yok siz de anladınız değil mi?

- Ya da size bakarak yanındaki kızlara (nedense) biraz daha ilgili olmaya başlayanlar var kahkahalar kızlara samimi el kol hareketleri falan falan... "Bak görüyorsun ki onları çok mutlu ediyorum seni belki daha da çok mutlu edebilirim!" Ama başkalarını ben almayayım...

- Tanışır tanışmaz telefon numaralarını vermeye çalışanlar da var çünkü büro hizmeti vermeye hazırdırlar. Akşam olmuş keyfim yerinde iş düşünmenin zamanı mı şimdi?...

- Bazıları da ne kadar kültürlü olduklarından yola çıkıp etkilemeye çalışırlar. Bayıltırlar...

- Bir de maçolardan hoşlanıldığını sanıp böyle şovlar yapanlar vardır. Ama onlar yalnız kazak giydikleri zaman "kazak"tırlar. Bu güzel yaz gününde çekilir mi canım!...

- Kendine fazla güvenenlere diyecek söz bile bulamıyorum... O edalar havalar jön görüntüleri... "Git sen bir ajansa kayıt ol!" Ancak deterjan reklamlarında şansı olabilir böylelerinin...

- Üzerlerindeki her şeyin marka olduğunu bi şekilde söyleyenler de vardır. Aman çok etkileyici!

- Mal varlığı konusunda sizi gereksiz yere bilgilendirmeye çalışanlar da olabilir. Bu türlerin mallarından başka bir şeyleri de yoktur zaten hatta bazen o da yoktur yalan söylüyordur!

- Hele esrarengiz görünmeye çalışanlara ne demeli... Kendilerine gizli kapaklı işler çeviriyor izlenimi vermek için ne kadar da çok uğraşıyorlar. Onun anlattığı o olağanüstü kahramanlık hikayelerini biz her akşam eve giderken yaşıyoruz.

- Ama bu iltifatlar yerinde (!) ve hoşunuza gidiyorsa sonunda aradığınızı buldunuz demektir; daha mükemmel olanı buluncaya kadar.