Sevdiği şeyi bulun
Herkes kadınların kendileri hakkında konuşmayı sevdiklerini bilir ama bu herkesin bunu duymak istediği anlamına gelmez. Hem sürekli kendinizden bahsetmek gizeminizi yitirmenize yol açar. Durmaksızın kendinizle ilgili bir şeylerden bahsedeceğinize eşinize onunla ilgilendiğinizi gösteren sorular sorun. Ara sıra sevdiği şeylerle onu mutlu edin.

Mesela sizi kırmızı rujla beğeniyorsa siz bunu sevmeseniz dahi ara sıra sürmek onu mutlu eder. Sevdiği bir yemek varsa her ne kadar hazırlaması zahmetli de olsa zaman zaman onu bu yemekle sevindirmeyi deneyin. Futbol maçı izlemekten zevk alıyorsa bir kere de onunla birlikte oturup maç izleyin. Sandığınız kadar sıkıcı değil inanın! Her ne kadar aksiyon filmi sevmeseniz de nadiren bir aksiyon DVD’si satın alıp birlikte seyredin.

Ona kendini bir erkek gibi hissettirin
Bu belki kulağınıza hoş gelmiyor olabilir ama inanın erkekler egolarının şişirilmesinden çok hoşlanırlar. Her ne kadar bunu açık etmeseler buna ihtiyaçları yokmuş gibi davransalar da… Onun erkeklik egosunu tatmin etmesine neden olacak sözler söylemek kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Kendisini iyi hissetmesini sağlayan ise hayatındaki kadın olacaktır.

Dolayısıyla size olan ilgisi daha da artacaktır. Tabii ayarı iyi tutturmakta fayda var. Fazla şişirilmiş bir egonun kimseye faydası olmaz. Ancak biz kadınlar şişirdiğimiz egoyu indirmek konusunda da başarılıyızdır.

Ara sıra ona yatakta iyi iş çıkardığına dair mesaj vermekten yakışıklı olduğunu vurgulamaktan zarar gelmez. Bizden söylemesi!

Bağımsız kişiliği ile partner oluşu arasındaki dengeyi sağlayın
O her ne kadar sizin eşiniz olsa da aynı zamanda bağımsız bir kişilik olduğunu unutmayın. Biraz elinizden telefonunuzu düşürüp onu aramamaya Facebook dedektifliği yapmamaya çalışın. Yani sürekli ona ulaşmaya hakkında bilgi almaya çalışan kişi siz olmayın. Biraz o çabalasın ve peşinizden koşsun. Düşünsenize günde üç posta arayıp “neredesin?” diye aradığınız bir adam bir gün onu hiç aramazsanız ne yapar? Büyük ihtimalle sizi merak eder ve hemen telefona sarılır. “Kaçan kovalanır” mantığı erkeğin ilgisini canlı tutmak için en etkili yöntemlerdendir.

Kendinize güvenli olun
Düşünsenize siz sevgilinizi sevgiliniz de sizi binlerce insan arasından seçtiniz. Duruma kendi açınızdan baktığınızda sevdiğiniz adam tarafından seçilmiş olmaktan gurur duyabilirsiniz. Bu kendinize güveninizi artırmak açısından size yardımcı olacak bir düşünce. Fazla üstüne düşmek kendinizi sevdirmeye çalışmak ondan ekstra ilgi yakalamak için olağanüstü çabalara girmekten uzak durun. Tüm bu üstüne düşme halleri ters tepebilir. Özgüveninizi devreye sokup daha serinkanlı olmaya özen gösterin.

Size ufak bir tüyo: Yolda yürürken başka kadınların ilgisine mazhar olan erkek arkadaşınız ya da eşinize bundan dolayı sinir olmak yerine onunla gurur duyun ve bunu da ona belirtin. Çünkü muhtemelen onun beklediği davranış biçimi sizin onu kıskanmanızdır. Oysa başka kadınların ilgisini çekebilecek kadar hoş bir adamın sizin yanınızda olmasından dolayı mutlu olmalısınız.