Erkeklerin karşı konulamaz buldukları...

Çekici kıyafetler
İlişki uzmanlarına göreerkeklerin aklını başından alan şeylerde liste başında dar bir kot giymiş ancak düğmesini kapatmamış ya da en üst düğmesini açık bırakan bir gömlek giyen kadın geliyor. Çoğu erkek bu görüntü karşısında savunmasız kalıyor. Ayrıca ilgi çekici gözlükler de kışkırtıcı görünümü artırıyor.

Çekici iç çamaşırları
Erkekler G-string tipi iç çamaşırları sanıldığı kadar çekici bulmuyor. Aslında çarpıcı renklerin daha etkili olduğunu belirtiyor. Hem psikologlar hem de erkekler pembe gri mor ve mavi renklerin libidoyu artırmadığını doğruluyor.

Kirli sözcükler
Çoğu erkek ilişki öncesinde ve sırasında eşlerinin garip ve müstehcen sözler söylemesine karşı koyamadıklarını itiraf ediyor.

Kokular
Erkekler güzel kokuları çok seviyor. Ancak güzel kokmak onlar için parfüm değil doğal ten kokusunu işaret ediyor. Sage sandal ağacıylang-ylang gibi kokular çekici duyguları harekete geçiriyor.

Doğal tavırlar
İngiliz bilim adamları çok çarpıcı bir gerçeği de gözler önüne seriyor. Erkekler sinirli bir kadın gördüklerinde ne yapacağını şaşırıyor. Bunun sebebi olarak kızgın bir kadının göğüslerinin dikleşmesi nefesinin düzensizleşmesi ve gözlerinin parlaması gösteriliyor.