Kabala Nedir?

Kabala bu dünyadaki bir insana Yaratan’ı ifşa eden metodun adıdır. Yaşamın amacını ve bu amaca ulaşmanın yolunu anlatır. Kabala hayat boyu başımızdan geçen olaylara ışık tutar. Ayrıca bu dünyadaki yaşam sona erdiğinde ruha ne olduğunu da açıklar.

Kabalist Kimdir?


Kabalistler tüm gerçekliği –dünyamızı ve Üst Dünya’yı- bütünüyle keşfetmiş ve anlamış kişilerdir. Kişinin halen bu dünyada yaşarken ebediyeti nasıl edinebileceğini anlatırlar.

Kabala – Neden Şimdi?


Mutlu ve huzurlu yaşamı edinme metodu olan Kabala ilmini keşfedebilmek için insanlık bir takım gelişimsel evreleri tamamlamak durumunda idi. Kabalistlere göre zamanımızda insanoğlu evriminin son safhasına ulaştı. Bizim neslimiz Kabala ile Yaratan’ı herkese ifşa etmeye yetecek olgunluğa ulaştı.

Sıkça Sorulan Sorular

Tarot
astroloji ve numerolojinin Kabala ile ilgisi var mı?

Hayır. Tarot falı astroloji ve numeroloji; son yüz yıl içinde Kabala ile ilişkilendirilmiş mistik uygulamalardır. Aslen Kabala ile ilgileri yoktur.

Kabalistik Meditasyon Nedir?

Kabalada meditasyon diye bir şey yoktur. Kabala kişiye; diğer insanlara karşı duyduğu nefreti sevgiye dönüştürmesi için gerekli içsel değişimi nasıl yapacağını öğretir.

Kabalistik Tılsımlar Var mı?


Hayır. Bizim dünyamızda manevi içeriği olan herhangi bir fiziksel obje yoktur. Tılsımlar kişiye psikolojik destek sağlamaktan öteye gidemezler.

Kabala ile Kırmızı Bileklikler ve Kutsal Su Arasındaki Bağlantı Nedir?


Hiçbir bağlantı yoktur. Kırmızı bileklikler kutsal su ve diğer ürünler geçtiğimiz yirmi yıl içinde ortaya atılmış kar amaçlı ticari icatlardır.

Yanlış Bilinenler

Yanlış:
Kabala bir dindir.

Doğru:
Kabala bir bilimdir. Tüm gerçekliğin fiziği de diyebiliriz... Normalde beş duyumuzla algılayamadığımız gerçekliği bütün ayrıntılarıyla açıklığa kavuşturan ilimdir.

Yanlış:
Sadece 40 yaşını geçmiş erkeklerin Kabala öğrenmesine izin veriliyor.

Doğru: Sürgün döneminde Kabala yalnızca seçilmiş birkaç kişi tarafından çalışılıyordu. Ancak Ari’nin zamanından beri (16. yüzyıl) Kabala ilmi herkese açık.

Yanlış: Kabala sihir ve büyücülükle uğraşıyor.

Doğru:
Kabala sihir ya da büyünün herhangi bir çeşidi ile değil hakikatin araştırılması ve pratik bir yolla edinimiyle ilgileniyor.

Yanlış: Kabala bir mezheptir.

Doğru: Kabala bir bilimdir ve istisnasız her insana açıktır.

Yanlış:
Kabala güncel ve geçici bir akımdır.

Doğru:
Kabala insanlık tarihinin en eski ilmidir. 5000 yıllık bir geçmişi var.

Alıntı