Gazetelerde dergilerde gördüğümüz televizyon ve sinemalarda izlediğimiz birçok ünlünün yüzünü ve burnunu beğenip keşke benim burnum da onunki gibi olsaydı diye iç geçiririz.

Burun ameliyatı için başvuran birçok hastamız fotoğraf göstermeseler bile beğendikleri burun şeklini tanımlamak için ünlü kişilerin isimlerini verirler. Aslına bakarsanız yapılacak burun şeklini an iyi belirleyen yine sizin yüzünüzdür. Yüzünüzün genişliği ve uzunluğu üst orta ve alt yüz oranlarınız çeneniz ile burnunuzun ilişkisi cilt yapınız kıkırdak ve kemik yapınızın durumu burun ameliyatınızın planlamasını yaparken bizim için son derece önemli kriterlerdir.


Elbette beğenilerinizi tanımlamak ve hayallerinizdeki burnu anlatmak en doğal hakkınız ancak unutmamalıyız ki her yüzün kendine ait bir karakteri ve anatomik özelliklerinizin cilt yapınızın izin verdiği bir burun şekli var. Dolayısıyla ameliyat öncesinde yapacağımız muayene sonrasında yüzünüze nasıl bir burnun yakışacağına ya da size ait anatomik özellikler ve cilt yapısıyla neler yapabileceğimize birlikte karar vereceğiz.

Sonuç olarak başka bir yüze ait bir fotoğrafa bakara burun ameliyatınızı planlamak doğal olmayan sonuçlara neden olacak ve yüzünüzün harmonisini bozacaktır.