Hiç bir cerrahi uygulama kolay değildir. Özellikle yüz gibi çok göz önünde kapatamadığımız saklayamadığımız bir organdan bahsediyoruz. Yüzünüz sürekli planda olan bir organdır. Dolayısı ile yüz konusunda biraz daha muhafazakâr davranmamız gerektiğini söylemek gerekir. Yüz estetiği ameliyatından önce doktorunuzu belki defalarca ziyaret etmeniz gerekebilir.Doktorunuzdan ne kadar yapılması ve nasıl bir operasyon olması gerektiği konusunda onay ve bilgi almalısınız. Yüzümüz bizi temsil eden en önemli kartvizitimizdir. Bir iş başvurusunda olsun kişilerle ilk tanıştığımızda olsun yüzünüzdeki dinamik ifade genç görünüm bakışlarımız bunların hepsi bir bütündür.

Bu nedenle burun estetiği çok daha titizlikle ve ciddi ön çalışma gerektiren bir cerrahi uygulamadır.Doğru sonuca ulaşabilmek için ameliyat öncesinde yüz hatlarınızın değerlendirilmesi ve ameliyat sonrasında nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı konusunda titiz bir çalışma yapılmalıdır.

Yüz estetiği ameliyatlarından sonra doğru sonuç elde edilmiş ise çevrenizdeki insanlar ameliyat olduğunuzu anlamayıp sadece sizde bir değişiklik var bir hoşluk var gibi yorumlar yapmalılar.

Yüz estetik ameliyatları öncesinde yapılacak en önemli hazırlık doktor ve hastanın yeterli ve kaliteli zaman paylaşımıyla ameliyatın neler getireceği riskleri ve gerçekçi beklentiler konusunda bilgi aktarımı olmalıdır.