Kadınlar fiziksel ve ruhsal yapıları gereği cinselliğe erkekler kadar önem vermezler. Onların cinsel ilişkiyi yaşaması için mutlaka belli şartların oluşması gerekir. Yani kadının ruhu okşanmalı ilgi sevgi saygı görmeli. Bunlar yoksa kadının orgazm olup mutluluğu bulması imkansızdır

BÖYLE SORU YOK!

Hiç zevk almadım


22 yaşındayım penisim 10 santim ve ince. Bu yüzünden ilişkiden kaçıyorum. Birkaç kez deneme yaptım ama haz almadım. Nasıl büyüteceğim? CEVAP Önce büyütemeyeceğimize ve de teknik olarak büyütülmediğine göre bu kapıyı kapatalım başka kapılara bakalım. Yaptığın denemelerden haz almamana gelince; sanırım bu denemeleri ruhunun ısınmadığı yüreğinin onaylamadığı tedirgin güvensizlik ve ön yargılı ortamda yaptın. Ocağa tencereyi koymadan ateşi söndürmüşsün. Bu birinci aşama. Bu ilişkilerde zaman yeterince uzun ortam temiz ve güvenli kadın içten ve çekici olsaydı aranızdaki ilişki de birkaç saatlik değil haftalık aylık uzasaydı? Ya da bir mucize yatağına pat diye düşseydi her şey keyifli olacak bana bu maili atmayacak 10 santimden de yakınmayacaktın. Çünkü bu ölçü normaldir.

GÜNÜN SORULARI

Sevgilimden kan gelmedi


Kız arkadaşım 24 yaşında. Bana kimseyle birlikte olmadığını söyledi ama ilişkide kan gelmedi. Acaba yalan mı söylüyor? Penisimin kızlık zarını bozacak kadar büyük olduğunu düşünüyorum. Çünkü 17 santim. CEVAP Bak hele şu kızın dürüstlüğüne. Sana teslim olacak kadar yürekli olan bu kız neden yalan söyleyip kendi kimliğini yaralasın. Peki senin niyetin ne? Sen bu konularda araştırmacı ya da onunla evlenmeye niyetli bir yolcu musun? Yaşını unutmuş penisin ölçüsünü gururla yazmışsın. Erkeklerin elinde organ aslında kılıç gibidir. Hüneri kullanılışa ve kullananın ustalığına bağlıdır. Hiç bunlardan söz etmiyorsun. Kızı nereden yakaladın nasıl onuruyla oynadın falan demiyor lagalugaya getirip işi bitiriyorsun. Üstelik bir damla da olsa kanı görmek istiyorsun. Aslanım o saatte zar uykudan yeni uyanmış derin derin esniyordu da kanamayı unutuverdi. Seni de üzdüğü için özür diledi.

Hiç orgazm olmuyorum


25 yaşında kadınım. 1 yıldır ilişkiye giriyorum. Sevgilimin cinsel organı yeterli. Ama ben hiç orgazm olmuyorum. Ne yapacağım? CEVAP Sevgili okurum anladığım kadarıyla ilişkide yenisin. Ortam psikolojik alt yapı bilinç altında bu ilişki içine sinsin ki yol alabilesin. Sen dikkatini ‘Acaba orgazm olabilecek miyim?’ sorusuna toplama. Mastürbasyona alışıksan uzun süreli birliktelik ya da evlilikte bir çözüm yolu bulunur. Partnerinle uyum içinde olduğun belli. Ancak her insanda olduğu gibi ruhun derinliklerinde ne var ne yok o da zamanı gelince çözülmeli. Yani kısacası sen sınava mı giriyorsun yoksa seks mi yapıyorsun? İşte iki arada kaldığın durum bu. Farkında olmadan kendini frenliyorsun.

* * * *

Zamanında adet görmedim

19 yaşındayım. Bir süre önce erkek arkadaşımla seviştik. O çıplaktı ama benim çamaşır ve çorabım vardı. 2 gün geçti adet görmedim. İlişki anında kan gelmedi ama yine de korkuyorum. Hamile miyim? CEVAP Değerli okurum yüzde 100 kızsın. Zar yerinde duruyor. Hamile de değlisin

Hamile miyim?

Arkadaşımla ilişkiye girdik. Hamile kalır mıyım? Kızlık zarıma bir şey olmuş mudur? Adet düzensizliği yaşıyorum. Ama ilişkiye girmeden önce de yaşıyordum. Midem bulanıyor. Kilo alıyorum. Bu psikolojik olabilir mi? CEVAP Sevgili okurum kızlık zarın bozulmadı. Gebe de değilsin. Ama ileri gitmişsin. Bir de bunun ailevi ve sosyal yanı var. Çok tehlikeli yollar. Yapacağın tek şey arkadaşınla ilişkiyi kesmek. Düşündüğün ve hesapladığın yollarda yürümek. Oyunu kuralına göre oynamak.

Sorun evlenince devam eder mi?

20 yaşındayım nişanlıyım. Daha önce çıktığım bir kız vardı. İlişkiye giriyorduk. Sevgilim orgazm oluyordu ama ben kendimi kasmadan boşalamıyordum. Evlenince sorun devam eder mi? CEVAP Değerli okurum hele evlen bakalım. Şu askerliğin bitsin. Düzeltilebilir bir sorun. Zamanı gelince çaresine bakarız.

Orgazmda neler oluyor?

29 yaşındayım. Kadınlar orgazm olurken hissettikleri erkeklerinkine oranla daha farklı mıdır? Bizim hissetiklerimizin aynısı mı? Farklı ise hangi duygulara kapılırlar? CEVAP Değerli okurum bir erkek ve bir kız yemek yiyorsunuz. Hanginizin daha çok zevk aldığını kim bilebilir? Artısı yok ısı ölçer gibi termometresi de yok. Kesinlikle her iki taraf da bu olaydan çok zevk alıyor ki insanlar birleşiyor. Bunun da amacı soyların sürmesi. Şimdi ben sana soruyorum. Herhangi bir kadının erkekten daha fazla zevk alıp almamasından sana ne? Bırak herkes kendi dünyasında kendi duygularını yaşasın. Kendisiyle yüzleşsin.

Penisim ne kadar olmalı?

14 yaşındayım. Bir kızla ilişkiye girmem için penisim en az kaç santim olmalı? Haftada kaç kez mastürbasyon yapılmalı? Fazlasının zararı var mı? CEVAP Değerli yavrum bu soruların yanıtını alman için 17-18 yaşına gelmen gerekiyor bu bir. Kızlarla ilişkiyi şimdiden kafandan atman gerekiyor iki. Haftada 2-3 mastürbasyonu geçmemek gerekiyor üç. Eğer bunları yapmazsan benim de senin kulağını çekmem gerekiyor dört.

İkimiz de çok istekliyiz ama...

2 yıldır birlikteliğim var. Birbirimizi seviyoruz ve evlenmek istiyoruz. İkimiz de çok istekliyiz sürtünme yoluyla bir şeyler yaşıyoruz. Benimle ilişkiye girmek istiyor ama ben izin vermiyorum. Ne olacak bizim halimiz? CEVAP Sevgili okurum zor bir ortam. Hem istek hem engel hem yüzeysel ilişki hem korunma. Bir labirentin içinde dönmek gibi bir şey. Sosyal ve ekonomik koşullar uygunsa en doğrusu evlenmeniz. Ama hep böyle giderseniz bunun cinselliğinize ruhunuza dahası ilişkinize büyük ölçüde zararı olacak. Onu da hesaba katman gerekir.

Kasıklarım ağrıyor

18 yaşındayım. Ne zaman mastürbasyon yapsam kasıklarım ağrıyor neden? CEVAP Değerli okurum ona spazm ağrıları denir. Yani içeride düz kasların kasılması anlamında. Kendini çok sıkma germe. Bir dağa tırmanıyorsan koşma. Sakin olarak çıkmaya çalış. Spazmların azalacak ya da yok olacak.

Mikrop mu kaptım?

3 hafta önce bir hayat kadınıyla ilişkiye girdim. Bir hafta sonra tuvalete gittiğimde yanma başladı. Bazen meni gibi beyaz bir sıvı geliyor. Acaba mikrop mu kaptım? CEVAP Sevgili okurum hemen idrar ve meni tahlili yaptır.

Hamile kalır mıyım?

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve boşaldı. Üzerimde bir şey yoktu. Acaba hamile kalır mıyım? CEVAP Değerli okurum bilemem. Kalırsın da diyemem kalmazsın da diyemem. Sürprizlere ihanet edemem. İhtimaller üzerinde konuşursan paçayı kurtardığına inanıyorum. Bu da sana ders olsun.

Eşim orgazm olmuyor

25 yaşındayım. 3 ay önce evlendim. Eşimle birlikte olmaya başladıktan 3-4 dakika sonra boşalıyorum. Sonra devam ediyorum. Aynı gecede 2-3 defa boşalıyorum. Ancak eşimin orgazm olmadığını düşünüyorum. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Değerli okurum yazdıklarına göre sınır ötesindesin orta çizgiyi çok aşmışsın. Saatlerce defalarca cinsel ilişkiye bir kadın dayanamaz. Ayrıca gereği de yoktur. Sıkıntı eşinde ama sen bana mail yollamışsın. Karın pek çok kadın gibi orgazm güçlüğü yaşıyor. Sen ise onun ruhundaki takılmayı sayılarla aşmaya çalışıyorsun. Bunun adı cinsel uyumsuzluktur. Giderilmesi de önce sizin üstleneceğiniz ve bilgileneceğiniz yoldan geçer. En iyisi profesyonel yardım alın.

GÜNÜN SÖZÜ

Sevginin de ölçüsü vardır. Gramı az tonu fazladır. Biri yetmez öteki çökertir. H.D.