Evlilikte ilişki zamana yenik düşebiliyor. Heyecanlar azalıyor cinsellik monotonlaşıyor. Eşler sorunu çözmek yerine birbirinden uzaklaşıyor. Burada erkeği küstürmemek lazım. Kadın kendine bakmalı giyimiyle kuşamıyla eşinin ilgisini üzerinde tutmalı

BÖYLE SORU YOK!

İlişkiden zevk almak için ne yapmalıyım?

21 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla düzenli bir ilişkim var. Cinsel birliktelikten keyif alamıyorum. Zevk almak için ne yapmalıyım? CEVAP Sevgili okurum bu düzenli ilişkine saygı duydum. Anladığım kadarıyla seni kırmıyor. Birlikte olduğunuz zamanları sadece sekse ayırmıyor sorunlarınla ilgileniyor sana yardımcı olmaya çalışıyor. Ufak tefek hediyeleri de esirgemiyor. Hayattan ya da kültürel sanatsal olaylardan bir şeyler konuşurken birbirinizin sayfalarını dolduruyorsunuz. Ben de şimdi asıl soruya dönüyorum. İlişkiden zevk alamayan kadınların oranı yüksektir. Nedenleri de psikolojinin derinliklerindedir. Yine de kendinize eli boş dönmemek için profesyonel bir yardım gerekir. Bunun dışında yorum yapmak uzaktan gazel okumak demektir.

GÜNÜN SORULARI

Bir aydır mastürbasyon yapmıyordum

20 yaşındayım. 1 aydır mastürbasyon yapmıyordum. Kız arkadaşımla ilişkiye başlarken boşaldım. Ne yapmalıyım? CEVAP Hiçbir şey yapma geleceğin potansiyel mimarı doktoru öğretmeni zengini ya da orta direk bireyi. Hayat uzun yollar engebeli. Dertler sorunlar hep pusuda beklemeli. Genç umut ve dinamik güç toplumun gözbebeği sen de durmuş yok efendim 1 ay mastürbasyon yapmamış da ilişkide de hemen boşalıvermiş. Ne denli bir olaymış ki dönmüş dolaşmış gelmiş bizim bahçeye konmuş. Eeee? Sende ne var ne yok? Bizden yana diyecek bir şey yok. E sonra daha daha? Bak ikimiz de yokların arasında kaldık karanlıkta körebe oynadık.

Kızlar benden korkuyor

18 yaşındayım 1.75 boyunda 65 kiloyum. Penisim 20 santimin üzerinde. Ne zaman ilişkiye girmek istesem kızlar hep korkuyor. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Değerli okurum boy-kilo denk. Mevlam bol keseden dağıtmış. Sana bir kıyak yapayım derken eli bir sonraki şans torbasına uzanmış. Çekmiş o da nesi? 20 santimin üzeri. Yani bir organ anomalisi. Takıvermiş önüne basmış düğmeye göndermiş yeryüzüne. Ne edelim? En azından o görünmez yerde. Ya fil hortumu gibi burnun tavşan kulağı gibi kulakların kurt ağzı gibi ağzın olsaydı? Bunlar da ameliyatlarla tıpkı büyük penislerin düzeltilmeyeceği gibi düzeltilmeseydi? İşte o zaman ne yapar ne ederdin? Şimdiden ilerideki hayatın maçın skorunu çalış didin doldur bilgi stokunu. İşte o zaman diz çöksün beynine kadınlar kızlar. İnan ki büyüğüne küçüğüne bakmazlar.

Sevgilime hastalık bulaşır mı?


28 yaşındayım. Penisimde sivilce var. Kız arkadaşımla ilişkiye girmiştim sivilce patlamış. Acaba kız arkadaşıma hastalık bulaşmış mıdır? CEVAP Sevgili okurum hiçbir şey olmadı olmayacak. Ama her zaman temizliğe dikkat.

Ereksiyon olamıyorum


36 yaşındayım 3 yıllık evliyim. Bugüne kadar ilişkiye giremedik. Ereksiyon sorunu yaşıyorum. Bu durum psikolojimi bozuyor. CEVAP Değerli okurum sorun seni ne kadar ilgilendiriyorsa aynı oranda eşinle de ilgili uyumsuzluklar söz konusu olabilir. Ama kesin olarak çözülecek bir sorundur. Daha da uzatmayın. Bitirin işi. Ya da bitirelim işi.

Kızlık zarımı diktirsem...

24 yaşındayım. Erkek arkadaşımla beraber oldum ve kızlığım bozuldu. Kızlık zarımı diktirmek istiyorum ama evleneceğim tarih belli değil. Şimdi diktirsem 2-3 yıl sonra kanama olasılığı var mıdır? CEVAP Sevgili okurum ilk geceden ancak 1-2 gün sonra diktirirsen o da iyi bir operasyon olmuşsa kanama olasılığı var. Onun dışında 1 hafta önce bile diktirmenin yararı yok. Dikilen yerden dikişler atıyor. Hayale kapılmayın. Kimliğinize sahip çıkın.

Kocam sırtını dönüyor

42 yaşında kadınım. Kocam da 47 yaşında. Kocamın bana ilgisi çok azaldı sırtını dönüp yatıyor. Cinsel ilişkiye girmek istediğim zaman reddediyor. İktidarsızlık gibi bir problemi yok. Sizce kocamın ilgisini çekmek için ne yapmalıyım? CEVAP Sevgili okurum ilişkinizin monotonlaştığını düşünüyorum. Renklendirmek elinde. Ancak dışarıya bakışla sözle davranışla olan ilgiyle cinsellikle yüzleşerek gerçekleştirilen ilgiler arasında büyük fark vardır. Bazen ters teper gerçeğinden kaçar dışarıya böyle görüntüler verir erkekler. Eşinin ciddi bir sorunu yoksa kocanı yeniden keşfetmeye çalış haftada 1-2 onun ilgisi çekecek şekilde giyin. Hadi bakalım şansını dene. Sıcak davranan özverili olan kazanır. Eminim bu bir dönemdir ve bir süre sonra işler düzelir.

Sevgilim hamile mi?

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Boşalmaya yakın kendimi çektim. Sevgilim yeni adet görmüştü. Kız arkadaşımda baş dönmesi ve mide bulantısı başladı. Sevgilim hamile olabilir mi? CEVAP Sevgili okurum umarım ve sanırım değil. Bundan böyle çok dikkat! Bu yaşta ikinize de çocuk felaket getirir. Bunun da acısını en çok çocuk çeker. Hala prezervatif kullanma alışkanlığı yok. Önlem almadığınız sürece oranı düşük de olsa hep tehlike söz konusu. Şimdilik bu tehlikeyi atlattınız. Kız psikolojik gebelik yaşıyor. Ona da iyi haberi ver. Sen de üzülme. Ama binde bir ihtimal gebelik de olabilir. Onu da o zaman düşünürsünüz.

Engelleyemiyorum

19 yaşındayım ve sekse çok düşkünüm. Biraz garip ama günde en az iki kere mastürbasyon yapıyorum. Haftada bu sayı 15-20 arasında değişiyor. Acaba buna nasıl engel olabilirim? CEVAP Değerli okurum önce irade. Sonra akıl. Daha sonra yöntem. Aklına gelince odayı terk et. Dışarı çık. Aileden birinin yanına git. Yapılacak bir iki iş varsa onları yap. Birileriyle ciddi konularda telefonla konuş. Üzüntülü şeyler düşün gibi gibi...

Sola doğru eğik

Penisim sola eğik. Bunun sebebi nedir? Cinsel ilişkiye girdiğimde sorun olur mu? CEVAP Sevgili okurum bu tür zararsız eğrilikler cinsel birleşmeye engel değilse sorun yaratmaz. İleri derecede eğri olanlar ise ameliyatla düzeltilir.

Kızlarla aram iyi ama...

16 yaşındayım. Kızlarla aram iyi ama hâlâ bir şey yapamıyorum. Hiç ilerleme kaydedemedim. Sizce ne yapabilirim? CEVAP Daha ne yapacaksın be çocuk? 16 yaşında bir çocuk kızlarla ne yapar? Hem kendini hem de kızların başını belaya sokar. ‘Daha karnın doymadan içeride bağırsakların mı hareket etti?’ Bu atalarımızın sözüdür. Onlara uyalım. 18 yaşını bulalım. Sonra seninle oturup tekrar konuşalım.

Artık orgazm olmak istiyorum

18 yıllık evli bir kadınım. Klitoral orgazmdan vajinal orgazma nasıl geçebilirim? Kesinlikle vajinal orgazm olamıyorum. Artık ben normal orgazm olmak istiyorum. Ne olur bana yardım edin. CEVAP Sevgili okurum bunun tekniğini bu köşeden anlatmak toplumsal değer yargıları sınırlarını zorlar. Aslında doğrusu da budur. Özel bir yöntemin ve tedavinin yolunun da doktorla birebir karşılaşmadan geçtiğini söyleyerek sana yol göstermiş oluyorum.

Çok istekliyim

15 yaşındayım. Mastürbasyon yapıyorum. Çok istekliyim. Mastürbasyon yaptıkça tekrarlıyorum. Bu isteği gidermek için ne yapmalıyım? CEVAP Değerli yavrum bol hareket bedeni geliştirir. Koş kalp damarların açılsın ki ileride kalp hastalıkları riskine girmeyesin. Hem de kilo almazsın. Geriye bir de aklına egemen olman kalır. Yani arabanın frenine bas biraz bas.

GÜNÜN SÖZÜ


Annenin çocuğuna tebessümü sevgiyle babanın tebessümü gururla donanımlıdır. H.D.