Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 'İstenmeyen bir çocuğum o halde ölmeliyim'

  'İstenmeyen bir çocuğum o halde ölmeliyim'

  Uzman Hipnoterapist Gani Eser istenmeyen gebelik süreçlerinin doğumdan itibaren çocuklar üstündeki etkisi hakkındaki görüşlerini açıkladı.
  İnsanın temel sosyal gereksinimleri; kabul görülmek ve onaylanmaktır. Okul sıralarındayken arkadaşları yetişkin olduğunda iş yerindeki çevresi tarafından dışlanmak birey üzerinde olumsuz etkiler yaratır. Farklı tepkiler vererek üstesinden gelmeye çalışsa da sosyal kabul ve onaylanma olmadıkça mutlu olması imkânsızdır.
  Uzman Hipnoterapist Gani Eser istenmeyen bebeklerin yaşadıkları psikolojik durumlar hakkında bilgi verdi.
  Her birey uyum sağlamak ve diğerleri tarafından beğenilmek ister. Bu durum bebeklik ve çocukluk dönemlerinde daha büyük bir öneme sahiptir. Kıyaslanan beğenilmeyen çocuk istenilmediğini düşünür ve tüm yaşamını etkileyecek sorunların temeli bu dönemde atılmış olur.
  Bebek anne karnında her duyguyu hisseder

  Bizler anne karnında kalbimizin ilk attığı andan itibaren çevremizde olan bitenden etkilenen canlılarız. O güvenli yuvamızda gelişirken dış seslerin ne anlama geldiğini bilmeyiz belki ama ters giden şeylerin farkında oluruz. Her duyguyu her sesi ve her sözü bilinçaltımıza kaydederiz ve ana dilimizi öğrendiğimiz zaman hafızamızda yer alan sözcüklerin anlamlarını fark ederiz.
  Doğum kontrol yöntemlerinin önemsenmediği toplumumuzda istenmeyen gebeliklerin sayısı oldukça fazladır. Henüz anne baba olmaya hazır olmayan çiftler böyle bir sürprizle (!) karşılaştıklarında bebek bir-iki aylık olmuştur bile. Şaşkınlık birbirlerini suçlama çocuk sahibi olmayı istemediklerine dair her ifade ve duygu bebek tarafından hissedilir.
  "Annem benim yüzümden mutsuz"

  Annesinin üzüldüğünü hisseden bebek buna kendisinin neden olduğuna inanır. Gebelik sonlandırılmaz ve doğuma kadar anne mutsuz olursa bebeğin bilinçaltı bu kayıtları pekiştirerek saklar. Bebek şöyle düşünür: “İstenmeyen biriyim ve annem benim yüzümden mutsuz.”
  Bebek dünyaya geldikten sonra anne babanın tutumu değişirse mevcut kayıtlar önemini yitirebilir. Sevgi ve ilgileriyle onu istediklerini hissettirirlerse bir tür panzehir etkisi yaratırlar ve gebelik süresince verdikleri zehri temizleyebilirler.
  İstenmeyen bebek ölmek ister

  Tam tersi bir tutum yani doğumdan sonra da istenmemek ruhsal ve fizyolojik rahatsızlıkların kaynağını oluşturur. Bebeğin düşüncelerine tercüman olmak gerekirse: “İstenmiyorum. Annem babam benim yüzümden mutsuz. Yaşamaya hakkım yok. O halde ölmeliyim.”
  Bilinçaltı bu kaydı oluşturduktan sonra birey farkında olmadan yavaş yavaş kendisini öldürmenin bir yolunu bulmaya çalışır. Bilinçli akıl yaşamak istese de baskın olan ve yönlendiren bilinçaltı olduğu için sonuç kaçınılmazdır.
  Hipnoterapide kanser hastalarıyla regresyon (geçmişe dönüş) metodu kullanılarak yapılan terapiler hastalığın kökeninin bebeklik hatta anne karnındaki dönem olduğunu ortaya çıkarmıştır. O dönemdeki kayıtlar düzeltildiğinde hastalığın mucizevi bir biçimde yok olduğu seanslar literatüre girmiştir.
  'Nasıl olsa anlamıyor' diyip yanında tartışmayın

  Bebek nasıl olsa anlamıyor diye yanında edilen kavgaların yapılan tartışmaların onu ne kadar etkilediğini; migrene depresyona hatta kansere yol açtığını bilsek bu tutumumuzu sürdürür müydük? Kendi çocuğumuzun ölümüne neden olmak ister miydik? Elbette istemezdik.
  Bir hipnoterapistten yardım alın

  İstenmeyen bir çocuk olduğunuzu biliyorsanız bir hipnoterapist yardımıyla geçmişe dönüp bebek halinizle konuşmanız ve anne babanızın tutumlarının sizinle değil yaşam kavgasıyla ilgili olduğunu anlatmanız mucizevi sonuçlar yaratabilir. Kendi çocuğunuza karşı böyle bir tutum geliştirdiyseniz ve henüz bir yetişkin değilse terapistin rolünü siz üstlenebilir onu değil; dünyaya bir çocuk getirme sorumluluğunu istemediğinizi ama doğduktan sonra onu çok sevdiğinizi değer verdiğinizi ve tam istediğiniz gibi bir çocuk olduğunu sevginizle ilginizle gösterebilir ve kansere giden yolu kesebilirsiniz.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İstenmeyen çocuk adı bile o kadar saçma geliyor ki.
  Çocuk sahibi olmayı istemiyorsan o haltı yemeyeceksin.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş