Sevgili Güzin ablacığım ben 19 yaşında bir genç kızım. Benim sorunum göğüslerimin aşırı büyük olması. Bu nedenle kendimi hiç beğenmiyorum.. Hiçbir kıyafeti kendime yakıştıramıyorum. Özellikle de vücuduma yapışan tişört kazak gibi giysileri asla giyemiyorum… Göğüslerimin küçülmesi için ne yapabilirim. Aksi halde kendimden nefret edeceğim. Bunalıma düşeceğim. Lütfen bana bir de cildim için bir öneride bulunun. Çok sivilceli ve çok yağlı bir cildim var. Bu yüzden de aşağılık duyguları içindeyim. Aynaya bakmak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Canım kızım siz genç kızlar hep kendinizde olumsuz bir şeyler bulup dert yaratırsınız. Görmüyor musun genellikle genç kızların son zamanlarda göğüsleri gerçekten vücutlarına göre biraz daha büyük oluyor. Bunun nedeni belki debesinlerimize eklenen hormonlar olmalı.Tabii bunların başka yan etkileri de var ve biz ne yazık ki zamanla bu zararların farkına varıyoruz. Ancak iri göğüs hiç de fena bir şey değil. Tüm mankenler incecik vücutlu olmalarına rağmen göğüslerine milyonlarca para verip silikon taktırıyorlar. Ameliyatı ve bazı terslikleri göze alıyorlar. Vücudunu çok saran bluzlar giymezsin asla sütyensiz gezmezsin. Olur biter. İri göğüslü olmak kadına yakışır. Ne var bunda? Ancak çok üzülüyorsan estetik ameliyatla küçültebilirsin göğüslerini. Ben tavsiye etmem. Ama bu da bir çözüm.


Sivilceler artık hiç dert değil. Her yerde çok çeşitli losyonlar kremler var. Ancak yağlı bir cildin tek tedavisi temizliktir. Bunu sakın unutma. Sabah akşam yüzünü yağlı ciltlere uygun bir losyonla temizle. Ayrıca sabun olmayıp da temizlemeye yönelik Neutrogena Sebamet gibi özel ürünler var…hemen hemen her yerde bulunuyor.

Yüzünü bir güzel temizleyeceksin…yağı önleyici losyonla da fazla yağı alacaksın…bir nemlendirici krem de sana yeterli gün boyu…

Salatalığın kabuklarını soyup yüzüne uygularsın…çok iyi bir sıkıştırıcı işi görür…evinde mikser varsa salatalığın suyunu da sıkıp pamukla yüzüne uygulayabilirsin…Bu arada çikolata kolalı içkiler kuru yemişin ve kızartma türü besinlerin sivilceyi arttırdığını da hatırlatmalıyım.