Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Exclamation Erotik Şarkılar Erken Cinselliğe Yol Açıyor!  CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe "Son dönemde cinselliği uluorta gözler önüne seren küfürlü sözlere sahip şarkılar ve video klipler sükse yapıyor.

  Müzik piyasasında büyük bir durgunluk yaşanırken argo şiddet ve cinsellik çağrıştıran şarkılara ve video kliplerine ilginin artması toplumun kendi bastırılmış cinselliğini bu şarkılarda bulmasından ve cinsel şiddetin her geçen gün artmasından kaynaklanıyor.

  Ülkemizde cinselliğin hala bir tabu olduğunu kabul edersek adı sanı duyulmayan genç türkücülerin albümlerinin yok satması durumu hiç de şaşırtıcı değil. Esprili bir cinselliği çağrıştıran bu tür albümler; cinsellikle ilgili yaşanan sorunların kültürel yapımızı ve sosyal ilişkilerimizi olumsuz yönde etkilemesinden dolayı çok satıyor.

  Türkiye'de cinsellik ve cinsel sorunlar konusunda bilgi ve bilinç düzeyi çok düşük. Bu nedenle de cinsel sorunlar çok az konuşuluyor ve genellikle çözümsüz kalıyor." dedi.

  ELVAN DALTON'U DAHA ÇOK VAROŞLAR DİNLİYOR!

  Şehirlerin varoşlarında öfkenin her geçen gün arttığına dikkat çeken CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe "Bastırılırmış her türlü duygu patlama noktasına gelmek üzere.

  Şarkıların toplumun aynası olduğu söylenir. Varoş insanları konuşamadıkları ve sağlıklı bir alana aktaramadıkları duygularını cinsellik içeren şarkılarda fark ediyor" dedi.

  YouTube'da tıklanma rekoru kıran Elvan Dalton'un bir şarkısı için Cem Keçe sözlerine şöyle devam etti "Çünkü 'Benim adım Elvan Dalton ben gezerim balkon balkon. Gelirimde koynuna girerim ama kobrayı dolarım boynuna…' veya 'Yakacaksın sobayı ısıtacan odayı saat beşe gelince göreceksin pompayı…' sözlerinde insani derinlik ve gelişmişlik açısından kültürel bir erozyonun etkisi gizlidir."

  GENÇLERE KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR!

  Çocuklar ve gençlerin cinsellik içeren albümlerdeki basitliği ve taklitçiliği sezemediklerini söyleyen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe "Sanatsal hiçbir değeri olmayan ve birkaç günde internetin TV kanallarının ve radyoların etkisiyle Türkiye'nin gündemine oturan albümler çocuklarımıza ve gençlerimize güzel geliyor sevmeye başlıyorlar.

  Ama tehlikeli olan ise çocukların ve gençlerin değer yargılarındaki olumsuz değişimdir. Bu tür albümler kolay şeyleri değersiz şeyleri kolay yoldan elde edilen şeyleri sevmeye yöneltiyor ve kötü örnek oluyor. Bir işin eğitimini almak onlar için hiçbir değer ifade etmiyor." dedi.

  CİNSEL İÇERİKLİ VİDEO KLİPLER NE YAPIYOR?

  Cinsel ifadelerin ve görüntülerin yer aldığı müzikleri dinleyen gençlerin erken yaşta cinsel ilişkiye girme ihtimalinin iki kat fazla olduğu ifade eden CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe; "ABD'de yapılan bir araştırma düzenli olarak cinsel ifadelerin yer aldığı müziği dinleyen gençlerin erken yaşta cinsel ilişkiye girme ihtimalinin diğerlerine göre iki misli olduğu belirlendi.

  Bununla birlikte bu tarz müzik dinlemenin erken yaşta cinsel ilişkiye girmeye doğrudan katkısı olduğunu söylemek bilimsel olarak zor olsa da aralarında bir bağlantı olduğunu vurgulamak gerekiyor. Bu nedenle anne ve babalar bu gerçeği göz önünde bulundurmalı çocuklarıyla cinselliği bu tarz şarkıları ve sözlerini konuşmalıdır." dedi.

  70'Lİ YILLARDAKİ SEKS FURYASI GİBİ…

  Argo şiddet ve cinsellik çağrıştıran albümlerin 70'li yıllardaki seks furyasını hatırlattığını söyleyen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe "Türk sinemasının 1974-1980 cinsel içerikli filmleri ve karanlık dönemi sayılan araya parça giren yıllardaki 'Parçala Behçet Yırt Kazım' gibi filmlerin isimlerinden çağrışımların bulunduğu argo şiddet ve cinsellik çağrıştıran albümlerde bir yenilik yaratıcılık yok.

  Bu nedenle zamanla kendilerini baltalar hale gelecekler. Bu nedenle yasaklamak yerine her şeyi zamanın teskin edici etkinse bırakmak lazım. Ancak ceza gelmiyor diye 'Arabada beş evde on beş hoşuma da giderse ağaya beleş…'sözleriyle işin suyunu çıkarmamak lazım. Burada görev RTÜK'ten önce sivil toplum kuruluşlarına ve medyaya düşüyor." dedi.

  EĞİTİM ŞART!

  Cinsel şiddetin önlenebilmesinde kültürel ve toplumsal yozlaşmanın önüne geçilmesinde eğitimin önemine dikkat çeken CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe "Eğitim sadece okullarda verilen derslerden ibaret değildir. Eğitimin insanın doğduğu andan itibaren başlar. Çünkü hiç kimse cinsel şiddete maruz kalmak istemez hiç kimse cinsel şiddeti hak etmez hiçbir davranış cinsel şiddet için neden olarak gösterilemez her tür cinsel şiddet kanunlar ve toplum önünde suçtur hiç kimse cinsel şiddet uygulamak üzere doğmaz onlar zamanla bu hale getirilir.

  Cinsel şiddeti cinsel mitler yanlış kültürel değerler ve eğitimsiz toplum yaratır. Okullarda çocukların terbiye edilmesi için şiddet uygulanması hoş karşılanıyor sayıları artık azalsa da erkeklere askerde şiddet ve şiddetin erkeklik için ne kadar gerekli olduğu öğretilebiliyor.

  Argo şiddet ve cinsellik çağrıştıran albümler gibi gerek sesli ve görüntülü yayınlarda gerekse seinternet dünyasında cinsel şiddet olaylarının yaygınlığı bu tür eğilimlere hazır kişilerde şiddet eğilimlerini ortaya çıkartabiliyor. Bu bakımdan medyanın cinsel şiddete toplumsal ve kültürel yozlaşmaya yönlendirebilecek her türlü yayından kaçınması ve bu konuda çok daha bilinçli bir tutum sergilemesi zorunludur." dedi.
  KeLeBeK, Bunu Beğendi.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bu durumda Marilyn Manson diyorum ve susuyorum.:goz:
  Kadının gelişimi bağımsızlığı özgürlüğü kendisinden gelmelidir. İlk olarak kendisini bir obje değil bir kişilik olarak ortaya koymalıdır. İkincisi hayatını basit fakat zengin ve derin kılarak; kendi bedeni üzerinde başkalarının iddia ettiği tüm haklara karşı koymalı istemediği sürece çocuk yapmamalıZiyaretçilere, Gizli İçerik! tanrınınZiyaretçilere, Gizli İçerik! devletinZiyaretçilere, Gizli İçerik! kocasının ailesinin bir kulu olmaya karşı çıkmalıdır. Bu da hayatın tüm karmaşıklığını ve özünü anlamaya çalışarak yani kendini toplumun fikirlerinden ve yargılarından özgürleştirerek olur.

  Emma Goldman

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İradesine sahip çıkamayan kolay kandırılır. Şarkılara suçu atmayalım. :anıl:

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ah bu şarkıların gözü kör olsun.:anıl:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş