Sevişmeye hazırlanırken sakin olmak kendinizle ve eşinizle barışık olmak çok önemlidir. Sevişmek; iki insanın mücadelesi ya da güç gösterisi değil birlikte yaşadıkları özel anlardır. Cinsel ilişkiden önce tüm kızgınlıklarınızı unutun. Sakinleşin. Siz rahatlarsanız eşiniz de rahatlayacaktır.

Ön sevişme siz birbirinize dokunmadan önce başlar. Tatlı konuşmalar yumuşak yastıklar dinlendirici bir müzik her ikinizin de enerjisini artırır. Yemek yedikten sonra sevişmeyin. Vücut enerjisinin başka bir rakibi olmamalı. Dolu mideyle cinsel ilişki spermi azaltır ve hazımsızlığa neden olur.

Sevişmeden yarım saat önde tuvalet ihtiyaçlarınızı giderin. Dolu idrar torbasıyla cinsel ilişkiye girmek sıkıntı vericidir. Aşırı soğuk ya da aşırı sıcak havalarda sevişmek elektromanyetik alanda dengesizliğe yol açabilir. Sevişmeden önce ve sonra çok çalışmayın. Kaslar gevşediğinden enerji toparlamak zorlaşır.

Hareketleri planlamaktan kaçının. Sürpriz ve doğaçlama olmasına fırsat verin. Eşinizden utanmayın; istediklerinizi ona söyleyin: orgazm olmamışsanız bile! Arkadaşlarınıza ya da kendi kendinize cinsel hayatınızın renksizliğiyle ilgili şikâyet etmek yerine durumun muhatabı yani eşinizle kibar bir şekilde onu incitmeden konuşun. Emin olun ilk duyduğunda bozulsa bile sonraki günlerde en iyisini yapmak için çaba gösterecektir.

Eşinizde ya da sizde cinsel soğukluk orgazm olamama iktidarsızlık erken boşalma gibi seks kalitesini düşüren durumlar varsa; uzmandan yardım almaktan ya da seks oyuncakları ürünleri satan mağazalardan alışveriş yapmaktan çekinmeyin.


Sevişmeden önce soğuk içeceklerden dondurmadan ya da buzdan kaçının. Sevişmeye başlamadan önce sizi tedirgin eden istenmeyen tüyler ter kokusu gibi faktörleri ortadan kaldırın aynı şekilde eşinizin de bunu yapmasını isteyin. Sevişme öncesinde güzel bir banyo yapmak ikinizin de rahatlamasını sağlar ve ödülünüz muhteşem bir sevişme olur!