GÖĞÜSLER İÇİN EGZERSİZ
Göğüsler yağ dokusu ve göğüs bezlerinden oluşur. Bu nedenle göğüs ölçünüz depolanan yağ miktarıyla doğru orantılıdır. Bunun yanı sıra ağırlığınız yaşınız ve genetik faktörler de göğüs ölçünüze etkileyen unsurlar arasındadır. Egzersizle bu faktörleri değiştiremezsiniz tabii ki. Ancak egzersiz sayesinde daha sıkı ve diri göğüslere sahip olabilirsiniz.

Bu egzersizlerle göğüslerinizin altında bulunan pektoral kasları çalıştırıyor olacaksınız. Bu kasları çalıştırdığınız takdirde hem göğüslerinizde hem de vücut duruşunuzdaki gelişmeye kendiniz de inanamayacaksınız.

Başlangıç olarak egzersizleri haftada 3 kez yapın. Sabah işe gitmeden ya da vaktiniz olmuyorsa akşam yapabilirsiniz. Çalıştığınız günleri değiştirerek çalışın ve daha sonra her gün de çalışabilirsiniz. Böylece kaslarınız daha çabuk güçlenir. Herhangi bir sakatlanma riskinden kaçınmak için dikkatlice okuyup uygulayın.

Egzersiz 1

Bacaklarınızı kalça genişliğinde açarak durun. Bacaklarınız dizlerden hafifçe kırık olmalıdır.

Her iki elinize de birer dambıl alın. Eğer dambılınız yoksa 500 ml lik su dolu şişeleri de kullanabilirsiniz. Ağırlık kullanıyorsanız 1-2 kiloluk hafif ağırlıkları tercih edin. Kollarınızı omuz hizasında düz bir şekilde öne doğru uzatın ve 2 saniye kadar pozisyonu koruyun.

Kollarınızın rahat olmasına çok gergin olmamasına dikkat edin.

Başlangıç pozisyonuna dönün.

10 tekrardan oluşan 2 set yapın.

Egzersiz 2

Yüzüstü yere uzanın. Bacaklarınız bitişik ve düz olsun. Dirseklerinizi omuzlarınızın altına gelecek şekilde yerleştirin ve kollarınızın alt kısmıyla yerden destek alın. Ellerinizi kenetleyin.

Vücudunuzu başınızdan topuklarınıza kadar düz tutarak yavaşça yerden kaldırın.

Vücudunuz dirsekleriniz kollarınızın alt kısımları ve ayak parmaklarınızla düz bir hat oluşturmalı. Bu arada karın kaslarınızı da içeri çekmeyi unutmayın.

Başınızı dik tutun. Başlangıç pozisyonuna geri dönün.

10 tekrar yapın. Zaman içerisinde bunu kademeli olarak 20 ye çıkarın