Genital bölge; bakterilere karşı en hassas ve korunmasız bölgelerden biridir. Doğru yöntemlerle temizlenmediği takdirde akıntı kaşıntı mantar gibi hastalıklarına neden olabilir.Psikolojinizi ve sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek genital bölge hastalıklarından korunmak için pratik ve etkili kuralları uygulamalısınız.

Doktorunuz önermediği takdirde genital bölge iç kısmını temizleyen ürünlerden kullanmayınız. Genital bölge içinde PH dengesinin ve yararlı bakterilerin korunması gerekir aşırı temizlik bu bölgede hastalıklara ve tahrişe neden olabilir.

Tuvalet sonrası temizleme işlemi yaparken bakterilerin yayılmasını önlemek için önden arkaya doğru yapmanız gerekir. Bu sayede idrar borusu yoluyla bakterilerin ulaşmasını önlemiş olursunuz.Mantar gibi genital bölge hastalıklarına neden olan bakteriler; nemli ve sıcak ortamlarda daha üremektedir. Bakteri oluşumunu önlemek için genital bölgenin kuru kalmasına dikkat etmelisiniz. Her gün iç çamaşırı değiştirmek pamuklu çamaşırlar tercih etmek bölgenin kuru kalmasını sağlamak için faydalıdır.

Genital bölge temizliği için özel olarak üretilmiş ürünler; bölgedeki PH dengesinin korunmasına yardımcı olurken zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar.

İş yeri restoran hava alanı otobüs terminali gibi ortak kullanıma açık olan tuvaletlerde bakteri olasılığı yüksektir. Özellikle klozet bulunan tuvaletleri kullanmadan önce tek kullanımlık kâğıtlar sermeye uzun yolculuğunuza çıkıyorsanız yanınızda bulundurmaya özen gösterin.

Günlük kullanım için uygun çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz genital temizlik mendilleri ekonomik yöntemlerle genital sağlığınızı korumaya yardımcı olur. Özellikle ortak kullanıma açık tuvaletleri kullandıktan sonra genital temizlik mendiliyle temizlenmeye özen gösterin.

İdrara çıkmanız gerektiğini hissettiğinizde ertelemeyin. İdrar içindeki bakteriler enfeksiyona dönüşebilirler. Kadınların sıklıkla karşılaştığı sistit sorunu idrar tutma nedeniyle oluşabilmektedir.

Düzenli olarak jinekolojik muayene yaptırmalı sonuçlar değerlendirilerek önlem alınmalıdır. Sağlık sorununuz olmasa dahi jinekolojik kontrol yaptırmak olası hastalıkların erken tespitinde önemlidir.

Alıntıdır!