Mısırlı seksolog Heba Kotb ilişki sırasında kadınların da mutlu olmasının Kuran'da da yer aldığına dair açıklamalar yapmış. Katılıyorum cesaretinden dolayı da kendisini kutluyorum.


Ama kendi gözlemlerimle edindiğim cinsellikle ilgili gelişme ve değişimleride paylaşmak istedim. Seks yada cinsellik artık toplumda değerini yitirmek üzere. Cinsellikte özgürlük olumlu bir gelişme yerine dejenere cinselliğin doğrulugu yaşanır oldu ve kabul gören bir gelişme olmaya devam etmekte..

Cinsellik yaşama yaşı gittikçe düşmekte cinsellik artık çok kolay teklif edilir ve yaşanır hale geldi... Cinsellik fiziksel bir ihtiyaç oldugu gibi duygusal yada manevi bir ihtayaçtır da aynı zamanda. Duygusal boyutunda henüz hazır olmadan cinselligi yaşamak olaya sıradanlık katmaktadır...

Artık "merhaba"lardan sonra cinsellik beklenebilir olmuş durumda yaşadıktan sonra da "hoşça kal" demek de basitleşmiştir.

Erken yaşta başlanan seks hayatının ve cinsel özgürlüğün getirdiği çok eşlilikten dolayı da bir süre sonra cinsel hastalıkların çok yaygınlaşacağı ve bir çok bebegin sahipsiz kalabilecegi çekirdek aile yapısının bundan olumsuz etkilenecegi kanaatindeyim..

Cinsellik erkek kadar kadının da yaşaması ve mutlu olması gereken bir olay. Ama her iki cinsin de dikkat etmesi gereken hassas bir konu. Olaya anlık bir mutluluk gibi bakmadan toplumunun sağlıklı devamı için özenle yaşanmalıdır.. Biz de toplumun bir parçasıyız unutmamalı bunu...