mastalji mastalji belirtileri mastalji belirtisi mastalji ne mastalji ne demek mastalji nedir mastalji tedavisi meme ağrıları meme ağrısı meme ağrısı belirtileri meme ağrısı tedavisi meme ağrısının tedavisi
Meme ağrısı ve hasasiyeti muhtelemen kadınlarda görülen en sıkı şikayetlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. İyi huylu meme hastalıkları adet öncesi ve adet döneminde ağrılara yol açabilirken genellikle bu ağrılar geçici olup gerginliğe sebebiyet vermektedir.- Meme ağrısı ( mastalji ) belirtileri nelerdir?
Adet döneminden birkaç gün öncesinde meydana gelen bu ağrılar adet döneminin başlamasıyla birlikte son bulmaktadır. Hassas olan hasta kadını etkileyen bu durum sütyen takıldığında daha fazla ağrılara neden olur ve huzursuzluğu arttırır.

- Mastalji teşhisi nasıl konur?
Adet döneminin bitmesinin ardından ağrılar devam ediyor ve canınızı hiç olmadığı bir şekilde yakıyor ise kesinlikle doktor muayenesi gerekmektedir. El ile gerçekleştirilecek olan muayne sonucunda meme ultrasonografisi veya mamografi teşhis koymaya yardımcı olur.