cinsel ilişki de ağrı cinsel ilişkide ağrı nedeni cinsel ilişkide ağrı nedenleri miyom miyom ameliyat miyom belirtileri miyom belirtileri nelerdir miyom belirtisi miyom büyüklüğü miyom kanama miyom kanamaları miyom kanaması miyom ne miyom neden olur miyom nedeni miyom nedenleri miyom nedenleri nelerdir miyom nedir miyom tedavi miyom tedavisi miyom tedavisi nasıl olur miyom ve gebelik
Fark edilmemesi nedeniyle birçok kadının varlığından bile haberdar olmadığı miyom sorunu aslında milyonlarca kadının korkulu rüyası olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle Jinekolojik diğer müdahaleler esnasında ortaya çıkan bu sorun bir tür tümör olarak adlandırılabilinir. Başka bir sorun veya doğum nedeniyle açılan karın esnasında çok kolay bir şekilde fark edilebilen bu sorunu vücudunda taşıyan kadınların sadece %25′i bu durumdan haberdar.

Yapılan müdahale esnasında şans eseri fark edilen veya hiçbir zaman farkına varılmayan bu hastalığın tanısı için ultrasonografi işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tedavi esnasında en önemli unsurlar olarak karşımıza miyomun büyüklüğü ağırlı ve şekli çıkmaktadır. Transvaginal ultrasonografi abdominal yani karın üzerinden gerçekleştirilen ultrasonografi de miyom çok daha kolay bir şekilde görülebilir.