cinsel ilişki de ağrı cinsel ilişkide ağrı nedeni cinsel ilişkide ağrı nedenleri miyom miyom ameliyat miyom belirtileri miyom belirtileri nelerdir miyom belirtisi miyom büyüklüğü miyom kanama miyom kanamaları miyom kanaması miyom ne miyom neden olur miyom nedeni miyom nedenleri miyom nedenleri nelerdir miyom nedir miyom tedavi miyom tedavisi miyom tedavisi nasıl olur miyom ve gebelik
Miyomların sıklıkla belirtilerini göstermemesi nedeniyle miyom olan kadınların %75′lik kısmı böyle bir sorunla karşı karşıya kaldıklarını bilmemektedir. Genellikle başka bir sorun için gerçekleştirilen testler sonucunda ortaya çıkan miyom tesadüfen fark edilen bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Belirtilere neden olan miyomların yaptığı şikayetler rahim içinde bulunan bölgede miyomun büyüklüğüne ve çokluğuna bağlı olarak görülür.

Miyomlar genellikle belirti vermemesine rağmen bu sorun ile karşı karşıya kalan her dört kişiden birisinde aşağıda belirttiğimiz belirtiler gözlenebilir.- Adet düzensizliği veya fazla kanama: Miyom sorunu ile karşı karşıya kalan kadınlarda sıkça adet görülürken aşırı derece kanama olduğu saptanmaktadır.

- Ağrı: Miyom sorunu yaşayan kadınlarda çok sık rastlanmayan bu belirti genellikle adet kanaması sırasında kramp şeklinde görülür.