pedofoli nedir
pedofilipedefolipedofolinedirsübyancısübyancı lıksapkınlıksapıkcinselsapıklıkbozuklukhasta lık
Pedofili ya da sübyancılık yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları cinsel açıdan çekici bulması ve onlara cinsel eğilim duymasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık. Bu durumdan muzdarip kişilere pedofil ya da sübyancı denir.

Sübyancılar -tipik olarak- yetişkin cinsel ilişkiden zevk almakta güçlük çekerler özgüvenleri eksik olabilir ve çocuklarla ilişkiyi yetişkinlere nazaran daha az tehdit edici bulurlar. Sübyancının eğilimi karşıt cinse veya kendi cinsine olabilir. Sübyancıların büyük bir çoğunluğu erkektir ve bu durum kadınlarda çok nadir görülür.Hayvanlarla da ilişkiye girerlerki bu da tıpkı pedofoli gibi büyük bir cinsel sapkınlıktır.)

Sübyancılık birçok Batılı devletde suçların en önemlisi kabul edilir. Genellikle kurbanın yaşı küçüldükçe ve kurbanla saldırgan arasındaki yaş farkı arttıkça cezalar artar. En büyük cezalar genellikle livataya verilir.DİKKAT:Suçluların %50′sinden fazlası kurbanların akrabaları aile dostları ya da tanıdıklarıdır.

Sübyancılar sıklıkla cinsel birleşmeden önce kurbana dokunmak ya da cinsel organlara bakmak yoluyla cinsel doyuma ulaşırlar.Kurbanın tepkileri korku (özellikle şiddete maruz kalındıysa) şaşkınlık veya pasif haz olabilir.Cinsel ilişki özellikle şiddete maruz kaldıysa çocukta çok ciddi travmalara neden olabilir. Bazı durumlarda kurban cinsel ilişkiden çok ebeveynlerinin daha önceki uyarıları nedeniyle suçluluk ve sıkıntı çeker.Cinsel saldırıya uğrayan çocuklar sıklıkla sorunlu bir yetişkinlik dönemi yaşarlar. Çalışmalar çocukluğunda cinsel saldırıya uğramış erkeklerin yetişkinliklerinde cinsel suç işleme olasılığının yüksek olduğunu göstermektedir. Çocukluğunda cinsel saldırıya uğramış kadınlar ise daha çok uyuşturucu veya hayat kadınlığı gibi kendini yıkıma götüren davranışlara meyilli olurlar.
Kaynak:tr.wikipedia.org

LÜTFEN DİKKAT:
SUÇLULARIN %50 SİNDEN FAZLASI KURBANLARIN -AKRABALARI-AİLE DOSTLARI-YA DA TANIDIKLARI-DIR!!!


UYANIN!!!

YETİŞKİNLER;
Bu insanlar bizden çok uzaklarda başka gezegenlerde yaşamıyoriçimizdeyakınımızdaçevremizdeler.Çocuğ unuzun birinin yüzüne korkarak ya da çekinerek bakmasıgece uykularının bozulmasıdaha önce olmayan kabuslarla ani uyanma ve ağlama nöbetlerigündüz ve gece ağlamalarında sıklıkuyurgezerlikiçe kapanma gibi psikolojik değişimler tacizi gösteren işaretler olabilir.Çocukta bunları biri ya da bir kaçı da beraber görülebilir.Lütfen bu gibi belirtileri dikkate alınız.Bir çocuk psikoloğuyla irtibata geçiniz.

Çocuklarımızı kurtaralımneslimizi koruyalıminsanlığımıza sahip çıkalım.

SEVGİLİ GENÇLER VE ÇOCUKLAR;Sizler bizim geleceğimizsinizileride sağlıklıhuzurlumutlu bir yaşamınız olması ve mutlu çocuklar büyütebilmeniz içinvücudunuz sizindir ve kutsaldırona sahip çıkınız.‘İyi dokunma’ ‘Kötü dokunma’ ‘Gizli dokunma’ nedir öğreniniz.


*********EĞER BAŞINA BÖYLE BİR ŞEY GELDİYSEOLMAYA DEVAM EDİYORSAYA DA BİR ARKADAŞINIZIN BAŞINA GELDİYSE (yani tacize uğradıysan )LÜTFEN GÜVENDİĞİNİZ BİR BÜYÜĞÜNÜZDEN VEYA SEVDİĞİNİZ BİR ÖĞRETMENİNİZDENVEYA AİLENİZDEN YARDIM İSTEYİN.HİÇ UNUTMAMANIZ GEREKEN ŞEY ŞU:”OLANLAR ASLA SENİN YÜZÜNDEN OLMADIÇÜNKÜ BİZ BÜYÜKLER “İYİ DOKUNMA””KÖTÜ DOKUNMA””GİZLİ DOKUNMA” NE DEMEKTİRBUNLARDAN NASIL KURTULURUZ SİZ ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETEMEDİK. UNUTMA! SANA BUNU YAPAN KİŞİ HASTA VE TEDAVİ OLMASI GEREKİYOR.O SANA ŞÖYLE DİYEBİLİR;BUNLARI KİMSE BİLMEMELİKİMSEYE ANLATMAKİMSEYE SÖYLEMEBU BİZİM SIRRIMIZİKİMİZİN ARASINSA….GİBİ..BU SÖYLEDİKLERİ DOĞRU DEĞİL.BİZ ANNEMİZEBABAMIZA KARDEŞLERİMİZE HER ŞEYİ ANLATABİLİRİZ DEĞİL Mİ?ONLARDAN SAKLI BİR ŞEYLER YAPMAYA BAŞLARSAK MUTLAKA SONUNDA ÇOK ÜZÜLÜRÜZ.O KİŞİKIZSABAĞIRSATEHDİT ETSE BİLE ONDAN KORKMA.ASIL ONUN YAPTIKLARINI ANLATIRSIN DİYE O SENDEN ÇOK KORKUYOR BİLİYOR MUSUN? MERAK ETME KANUNLAR VE AİLEN SENİN YANINDA OLACAK VE SENİ KORUYACAK.BAZILARI SANA İNANMAYABİLİROLSUN…İSTEDİKLERİNİ SÖYLESİNLER SEN YAŞADIKLARINI BİLİYORSUN.GÜÇLÜ OL! UNUTMA YALNIZ DEĞİLSİN.. O HASTA İNSANI DİĞER ÇOCUKLARA DA ZARAR VERMESİNİ BÜYÜKLERİNİN VEYA BİR POLİS AMCANIN YARDIMIYLA ENGELLEYEBİLİRSİN.BU KENDİNE YAPABİLECEĞİN EN BÜYÜK İYİLİK OLABİLİR. KİM NE DERSE DESİN ÇOK ÖNEMLİSİN!BÖYLECE “KENDİMLE GURUR DUYUYORUM” DİYEBİLECEKSİN.”HASTA BİR ADAMIN TEDAVİ OLMASINIİYİLEŞMEZSE HAPSE GİTMESİNİ SAĞLAYAN VE BUNU BAŞARAN SEN OLACAKSIN.TIPKI GERÇEK BİR KAHRAMAN GİBİ***********


FAKAT ÖNCE UNUTMAYALIM;iNSANLARI HABER VERMEDEN ÖNCE EMİN OLMALIYIZ.:”İYİ DOKUNMA””KÖTÜ DOKUNMA””GİZLİ DOKUNMA” NE DEMEKTİR Bunları araştırıp öğreniyoruz ve bize veya arkadaşımıza yanlış dokunanları ve davrananları haber veriyoruz.Yani bedenimize sahip çıkıyoruzonu koruyoruz.Tıpkı sevdiğimiz herkesi koruduğumuz gibi.


Bazı gelişmiş ülkelerde bu eğitim çocuklara veriliyor.Çocuklara bu
gibi sorunlarla karşılaştıklarında kime söylemeleri gerektiğinin eğitimi veriliyor.

Bizim ülkemizde de bu anlamda ciddi bir çalışma başlatıldı..Ama uygulamada henüz faaliyete geçmedi.O zamana kadar kendi kendimizi korumalıyız.Doğru kişilerle konuştuğunda bunu başaracağına yürekten inanıyoruzve senin için her zaman dua ediyor olacağız.