Eski zamanlarda cinsellik iğrenç ve acı dolu ve ilk cinsellik tecrübesinde kadınlara sadece itaat etmeleri öneriliyor.


Bugünün cinsel yaşamı geçmişe göre oldukça hayat dolu.. Web siteleri ve kitaplar geçmişten günümüze kadar ki cinsellik yaşamını tutkuyu ve tatmini göz önüne seriyor. Ruth Smythers'in 1894 yılında yazdığı ve yıllar sonra günümüzde yeniden basılan kitabında geçmişteki cinsellik kuralları anlatılıyor. Buna göre eski zamanlarda cinsellik iğrenç ve acı dolu. Çok nadir ve gönülsüzce yapılan ilk cinsellik tecrübesinde kadınlara sadece itaat etmeleri öneriliyor.

İşte 1894'lerde cinsellikle ilgili kadınlara verilen öneriler..

1894'lerde kadın nadiren gönülsüzce birlikte olmalı..

Akıllı bir gelin haftada sadece iki kere eşiyle birlikte olabilir ve çok fazla vakit kaybetmez sıkça cinsellik yapmaktan uzak dururdu. Hastalık numarası uykusuzluk ve baş ağrıları gibi mazeretler sıkça söylenirdi.

Cinsellik 1894'lerde iğrenç olarak adlandırılıyor..

Çoğu erkek tarafından eğer biraz şans verilirse baştan çıkarılmak normaldi ancak kadınlar tarafından farklı pozisyonlar vücudun erkek tarafından öpülmesi iğrençti.

Özgüveni olan ve hassas bir koca avantajlıydı. Evlilikte unutulmaması gereken önemli bir kural vardı; Az nadiren ve isteksizce birlikte ol.. Diğer taraftan evlilikte şehvet ve ihtiras önemliydi.. Bununla beraber kadınlar için toplumda kabul görülenden daha az cinsellik yapmak önemli bir sorundu bir kadının eşiyle ne sıklıkta birlikte olabileceğini iyi bilmesi gerekirdi.

Kadın ve erkek çıplak kalmamalıydı

Akıllı bir kadın asla kocasının onu çıplak görmesine izin vermemeliydi. Aynı şekilde kadın da kocasını çıplak görmemeliydi. Çoğu kadın bu nedenle yatarken cinsellik sırasında çıkartmayacakları pamuklu gecelik erkeklerde pijama giyerdi. Böylece cinselik isteklerini engelleyip gizleyebiliyorlardı. Kadın yatağa ilk önce yatıp ışığı kapattığında ve sessiz kalıyorsa erkeğin kendisine yaklaşmasını istemiyor demekti. Bu tür hareketler erkeğin cesaretini kırmak içindi.

Cinsellik hakkında konuşmak uygunsuzdu..

Erkek kadına yaklaştığında kadın mümkün olduğu kadar çabuk uzanmalıydı. İyimser kocalar için heyecan kadar bedensel istek de önemliydi. Cinsellik engellenemezdi sadece karanlık çöktüğünde yapılabilirdi.

Cinsellik hakkında konuşarak cilve yaparak Cinsellik hakkında hikayeler okuyarak fotoğraflara bakılarak ve cinsel tablolar çizilerek erkekler baştan çıkartılmamalıydı bunlar sevimsiz davranışlar olarak algılanırdı.

Eğer erkek bir kadının dudaklarını öpmek için eğilirse kadın başını usulca yana çevirmeliydi. Erkek sadece nazikçe yanaklarını öpebilirdi. Eğer bir erkek kadının elbisesini çıkartarak onu öpmeye çalışıyorsa kadın derhal kendini geri çekmeli erkeği itmeli yataktalarsa yataktan kalkmalıydı.

Eğer bir kadının kocası onunla şehvet uyandırıcı konuşup birlikte olmaya çalışırsa akıllı bir kadın cinsellik içermeyen bazı sorular sorarak konuyu değiştirmeliydi.

Kadınlarcinsellik sırasında nasıl davranırdı?

Kadınlar erkekler cinsellik sırasında abartılı davrandıklarında veya öfkelendiklerinde kesinlikle sessiz kalmalıydılar. Bu süreçte söylenmemeleri mükemmel bir yalancı olmaları gerekebilirdi.

Erkek cinselliği bitirir bitirmez akıllı bir kadın cinsellik yerine erkeğin günlük olarak yapması gerekenlere dair konuşmalıydı.

Zeki kadınlar cinsellik yaşamıyla ilgili yeni yöntemleri kabul etmemeli eşini cesaretlendirmemeli ve eşinin bu konudaki tavırlarını isteklerini görmezden gelmeliydi.

Tartışmalar dır dır etme azarlama ve ufak tefek ağız dalaşı gece yatmadan bir saat önce onun cesaretini kırmak ve isteğini azaltmak için önerilirdi.

Evliliğin 10. yılında çoğu ev hanımı çocukların yetişmesiyle ilgilenirdi ve kocasıyla tüm cinsel birlikteliğinin sonuçlarına ulaşmış sayılırdı. Bu dönemde kadın kocasının aşkına çocukları için ihtiyaç duyar ve sosyal baskılar nedeniyle koca evde kalırdı.

Alıntı..