Uzman Susan Quilliam"ın araştırma sonuçlarına dayanarak listelediği öneriler:

1. 2007 yılında California"daki Berkeley Üniversitesi tarafından yapılan araştırma sonucunda erkeğin koltuk altından salgılanan ter kokusunun kadında değişik bir ruh hali yaratabildiği cinsel isteği artırdığı ve beyni de bu yönde uyardığı belirlendi.

2. Sportif aktivitelerin sadece cinsel organlara kan akımını hızlandırmakla kalmayıp kişinin modunu değiştirerek ve iyi hissetmesini sağlayarak endorfin adlı beyin salgısını salgılamasını hızlandırdığı kaydedildi.

3. Uzmanlara göre buhardan yana zengin olan hamam sauna ve spalar kan dolaşımını hızlandırarak libidonun artmasına yol açıyor. Ayrıca kadınların rahatlaması için masaj yapılması öneriliyor.

4. Yumuşak bir alkol alımı vücutta tansiyon ve libidonun artmasına yol açıyor ve flörtöz konuşmaları cesaretlendirdiriyor. Çok fazla şarap içmenin erkekte cinsel isteğin azalmasına kadında ise cinsel isteği artırmakla birlikte bu birliktelikten alınacak hazzı baltaladığına işaret ediliyor.

5. Chicago Koku ve Tat Araştırmaları Merkezi"ne göreyse salatalık kokusu kadında cinsel isteği artırmak için birebir.
Ayrıca kabak çekirdeği kavun sarımsak badem Hint yemekleri olan yeşil köri ve korma libido arttırıyor.

6. Yine aynı merkezde erkeklerin penislerine kan akışının hangi yiyeceklerle yükseldiğini araştıran bilim adamları en etkileyici kokuların ekmek pizza mısır çilek ve vanilya olduğunu tespit etmiş.

7. Cinsel isteği artıran diğer besin maddeleri ise istiridye sığır eti yulaf içeren kahvaltı gevreği hindi eti ve kırmızı et.

8. "Maceracı yeni deneyimlerin" beyindeki dopamin adlı kimyasalı ve cinsel isteği artırdığı belirtiliyor.

9. Futbol oynamanın erkekte testosteron seviyesini yükselttiği özellikle maçın kazanılması halinde erkekte libido artışının kesin olduğu kaydedildi.

10. Akupunktur yaptıran kadınların yüzde 25"i sekse karşı daha ilgili hale gelmenin yanısıra kendilerini daha enerjik hissettiklerini ve daha net düşünebildiklerini belirtmiş...