Eşimi üzmemek için bazen doyuma ulaşmadığım halde ulaşmış gibi yapıyorum. Bunu anlayabilir mi?

Bir erkek kadının orgazma erişip erişmediğinden her zaman emin olamaz. Ancak siz bu roli arada bir oynuyorsanız iş başka; devamlı olarak oynuyorsanız başkadır. O zaman mutlaka kocanızla açıkça konuşmalı hatta bir doktordan yardım almalısınız.


Erkekler neden cinsel arzularını kaybederler?


Fiziksel olarak bir problemi yoksa alkol ya da gereksiz ilaçlar almıyorsa sebebi mutlaka duygusal nedenlere dayanır. Kafası bir konuya takılmışsa ya da eşi birlikteliklerinin başında olduğundan farklı bir yöne yönelmiş olumsuz huylar edinmişse bunlar erkeğin cinsel isteğini azaltabilir.


Vajinal rahatsızlıklar cinsel uyumu ne şekilde etkiler?

Vajinal enfeksiyon ve sonucu olan koku ya da cinsel temas esnasında acı duyulmasına neden olması ve sanki geçici birşeymiş gibi bunu erkeğe geçirmek korkusu tabi ki cinsel birleşme sırasında uyumu etkiler. Bu nedenle bu gibi durumlarda kesinlikle bir doktora görünmek ve tedavi yoluna gitmek gerekir.

Seks insanı zayıflatır mı?

Sevişme sırasında 300 kalori civarında kalori harcanır ki bu küçük bir yürüyüş ya da bir-iki kat merdiven çıkmakla eşittir. Bu durumda bir insan hergün sevişmekle bir yılda 4-5 kilo verebilir.

Depresyonda olması kadının cinsel hayatını etkiler mi?

Depresyonda olan kadın için cinsel isteksizlik bu durumu en açık gösteren nedendir. Depresyondaki kadın eşinin cinsel isteklerini genellikle karşı çıkar ve uyum sağlamakta büyük zorluk içinde olur. Oysa bu durumda erkeğin ilgisine vereceği güven sevgi ve şevkat hissine son derece muhtaçtır.

Cinsel birleşme sırasında acı duymak duygusal nedenlere bağlı olabilir mi?

Duygusal nedenler cinselliğin her noktasında önemli bir rol oynar. Eğer kadın eşine duyduğu ilgiyi kaybetmişse genel bir rahatsızlık duyar. Ayrıca uzun bir aradan sonra ilk kez cinsel ilişkiye giren kadın da acı duyabilir.

Hamilelik döneminde doğuma kaç ay kalana kadar cinsel ilişkiye girilebilir?

Gebelikte son aya kadar cinsel ilişkide bulunulabilir. Eğer düşük tehdidi gibi risk faktörleri varsa cinsel ilişkiden uzak durmak gerekir.

Vajina kaç cm'dir? Vajina uzun bir penisin tamamını içine alabilir mi?

Kadınların vajinası ortalama 9 cm'dir. Anormal derecede uzun penislerin tamamını içine alamaz.

Seks sonrası bazen vajinada hissedilen korkunç ağrının nedeni penisin büyük
olması olabilir mi?
Vajinanın boyu 9 cm olsa da vajina çocuk başının içinden geçmesine müsade edebilecek kadar esneyebilir. Bu nedenle büyük penis ağrı nedeni olamaz. Cinsel ilişki sırasında ağrının birçok sebebi vardır. Enfeksiyon (vajinit) rahim ağzındaki herhangi bir lezyon bunun en önemli sebebidir.

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı? Kızlık zarı ne kadar geride olabilir?

Evet kızlık zarı bozulmadan da hamile kalınabilir. Kızlık zarı vajinanın hemen girişindedir.