ERKEKLERDEKİ DUYGUSUZ CİNSEL İSTEĞİN NEDENİ
Bayanlarla erkeklerin önemli bir farkları vardır. Bayanlar erkek arkadaşıyla partneriyle duygu olmadan onu sevmeden kolay kolay sevişmezler. Bayanlar cinsel ilişkide erkeklere göre çok daha fazla seçicidirler ve bir erkeği yeterince tanımadan onunla cinsel bir beraberliğe "sıcak bakmazlar". Kadınların çoğunun erkeklerden farklı olarak duygusal anlamda "bir şeyler hissetmeksizin" bir erkekle beraber olmaya istekli olmayacakları rahatlıkla söylenebilir. Erkekler ise arada sevgi ve duygu olmasa bile bir bayanla her an ilişkiye girebilir. Yeter ki yatabileceği bir bayan bulsun. Bayanlar hep merak etmiştir; "Arada duygu olmadan sevgi olmadan erkekler nasıl bir bayanla yatabiliyor cinsel ilişkiye girebiliyor" diye merak ederler. Bu olay erkeklerin hormonal ve fiziki durumundan dolayıdır. İsterseniz önce bunu açıklayıp bayanların erkeklerde bir türlü anlayamadıkları duygusuz cinsel isteğin nedenini yazalım.

Sperm (meni) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz. Üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır beklerler. Arkadan da devamlı sperm üretimi olur ve yine bu keseye boşalır. Bu kesenin bir hacmi bir kapasitesi vardır. Bunun depolandığı kesenin kapasitesi ise eğer hiç boşalma olmazsa yaklaşık dördüncü günden sonra bu kese dolar. Bu üretilen spermlerin toplandığı kesenin hacmi kapasitesi dolunca cinsel istek artar ve yoğunlaşır. Bunu şöyle basit bir örnekle açıklayabiliriz. İdrar torbanız dolduğunda nasıl ki işeme arzusu duyuyorsanız ve işemeyene kadar bu size rahatsızlık veriyor ve bir süre sonra dayanamayıp mecburen işiyorsanız erkeğin boşalmadığı süre de eğer dört gün veya daha fazla olursa erkek devamlı kontrolsüzce seks arzusu duyar. Eğer cinsel ilişki veya boşalma gerçekleşmezse kasıklarda ağrı aşırı cinsel istek başlar.

Bazen kese o kadar dolar ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar veya idrar sonrasında sümüksü bir akıntı olarak penisten gelir (bu boşalma değildir ve zevk vermez sadece sperm akar). Eğer kişi boşalmaz veya ilişki kurmazsa belli bir süreden sonra (bu süre 4 ile 15 gün arasındadır ve kişiden kişiye göre değişir) erkek uykuda (genellikle rüyasında biriyle cinsel ilişkiye girdiğini görerek) boşalır ve keseyi boşaltarak arkadan gelen spermlere yol açar.


Erkeklerdeki cinsel arzularını engelleyememe kontrolsüzce seks arzusu kendini bayanlara karşı tutamama olayı yukarıda bahsettiğimiz devamlı üretilen sperm ve onun boşaltılması isteği sonucu ve de toplumsal öğretilerin yani tabuların erkeğe kuralsız cinsellik yaşamayı bir hak ve övünç kaynağı olarak hissettirmesi olup bayanların erkeklerde bir türlü anlayamadıkları duygusuz cinsel istek ve duygu olmadan seks yapabilme olayı bundan dolayıdır.

İşte bu yüzden yani hormonal ve fiziki durumundan dolayı partnerinizi ve erkekleri suçlamayın. Aranızda olan sorunları partnerinizle seks yapmayarak onu cezalandırarak çözemezsiniz. Onu cinsel yönden rahatlatmadan bırakmayın yoksa bir rahatlatan mutlaka çıkar! Aksine bir davranışta onu kendinizden uzaklaştırır ve sorunları iyice çözümsüz hale getirerek mutsuz olur ve mutsuz edersiniz

alinti