Fiziksel şiddete uğrayan kadınların büyük bölümü cinsel şiddete de uğruyor. Kadınların çoğu dayaktan sonra zorla cinsel ilişki ve ters ilişki kurmaya zorlanıyor itiraz ettiklerinde ise tecavüz ediliyorlar.

Herhangi bir cisimle kadının cinsel organına saldırıda bulunmak da kadına yönelik cinsel şiddet türlerinden. Şiddet uygulayan bazı erkekler süpürge sapı mısır salatalık şişe vb. cisimleri vajinaya sokmak yoluyla kadına işkence yapıyorlar.

Evlilikte Tecavüz - Dayaktan sonra her üç kadından ikisine koca tarafından tecavüz ediliyor her altı kadından biriyle zorla (anal ilişki) ters ilişkide bulunuluyor. Kadınlar kocanın ters ilişki teklifini kabul etmediklerinde çok yoğun bir biçimde şiddete uğruyorlar.

Fuhuşa Zorlamak - Kocaların kendi seçtikleri başka erkeklerle karılarının cinsel ilişkiye girme talebi ve talepleri kabul edilmediğinde dayaktan sonra erkeklerin tecavüzüne uğraması da sanıldığı kadar nadir rastlanan durum değildir.

Tecavüz Sonucu Evlilikler - Kaçırılarak tecavüze uğrayan ve ailesinin zoruyla evlendirilen kadınlar da var. Bu da kısacası ömür boyu cinsel tacize yol açmaktadır. Aileler "bekareti bozulan" başkasına "satamayacaklarını" düşündükleri kızlarını zorla hatta döverek eve kilitleyerek tecavüzcü ile evlenmeye zorluyorlar. Tecavüzün travmasıyla cinsel isteksizlik duyan eşine fiziksel şiddet uygulayarak tecavüz etmeye devam ediyor. Tecavüzcü erkek cezalandırılmak yerine ailenin zoruyla mağdur durumdaki kızla evlendirilerek ödüllendiriliyor ve bu kadına ömür boyu dayakla tecavüz etme hakkını elde ediyor.

Şiddete Uğrayan Kadınların Ruhsal Durumları
Had safhada korku.
Ürkeklik sessizlik ve çekingenlik.
Eşinden korktuğunda başlayan titreme krizi.
Uykusuzluk.
Bitkinlik halsizlik seslere karşı aşırı tepki.
Baş dönmesi ayakta duramama.
Unutkanlık.
İrkilme çarpıntı öfke patlamaları.
Aşırı yorgunluk.
Umutsuzluk.
Sık sık çarpıntı hissi.
Kendini suçlama.
Perdeleri açma korkusu.
Yalnız sokağa çıkamama.
Geleceğe yönelik plan yapamama.
Güvensizlik düzgün cümleler kurmakta zorlanma.
Yalnızlık hissine kapılma.
Konuşurken gözle iletişim kuramama.
Solgunluk bezginlik.
Sık sık ağlama krizleri.
Hayata karşı ümitsizlik.
Şiddet Uygulayanlar Nasıl Erkekler

Şiddet uygulayan erkeklerin yalnızca "hasta ruhlu ve alkolik" olduğunu düşünenler büyük hata yapmış olurlar. Hepsi normal bildik tanıdık biçimde davranan erkekler. Çoğunlukla kadınlar şiddet uygulayan kocalarını "dışarıda melek" olarak tanımlıyorlar. Hatta bazıları bu nedenle ailesine ve dostlarına şiddete uğradığını söyleyemediğini kendisine inanmayacaklarından emin olduğunu ifade ederler.

Alkol kullanımı şiddeti iki yönlü etkiliyor. Alkollü olduklarında erkekler daha "rahat ve fütursuzca" şiddet uygulayabiliyorlar ve şiddeti alkolün arkasına sığınarak açıklayabiliyorlar. Ancak alkol şiddetin kaynağı değil erkeklerin kullandığı bir araçtır.

Şiddet uygulayan erkeklerin yaşları 16-78 arasında değişiyor.

Bu tarz erkeklerin büyük bölümünün gelir getiren bir işi var. Gelir getiren faaliyetleri olanların büyük bir grup oluşturması toplumun şiddet uygulayanların "işşiz bir baltaya sap olamamış" erkekler olduğuna dair ön yargısını geçersiz kılıyor.

Şiddet uygulayanlar mühendis doktor mali müşavir ve sanatçılar; döviz bürosundan lokantaya pazarcılıktan market işletmeciliğine tesisatçılıktan marangozluğa küçük imalatçıya kadar çok değişik işte çalışan esnaflar polis bekçi zabıta gibi kamu kesiminde çalışanlar büro elemanları inşaatçılar muhasebeciler; her meslek grubundan ve her kesimden erkekler.

Sado-mazo ilişki cinsel şiddet değildir.

İki tarafın da rızası olursa süper bir olaydır.

alinti