Penisin boyutu aşka engel değil

Kişiden kişiye farklılık gösteren penis büyüklüğü erkeklerin korkulu rüyası oluyor.

23 Nisan 2008 / 14:18

Özellikle genç erkeklerin en yaygın takıntısı penislerinin boyu
ile ilgilidir. Penis gevşek haldeyken ortalama 5-9 cm sertleşmiş haldeyken 10-18 cm boyunda olan bir organdır. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Penisinin büyümesi 20 yaşından sonra durur. Kadında doğurganlığın döllenmenin olabilmesi için erkeğin spermlerinin kadın vajinasının arkasına ulaşabilmesi gerekmektedir bunun için de 10 cm ve üzerindeki penis boyu yeterlidir.

3-5 cm uzatılabiliyor

Normalden daha uzun bir penis cinsel ilişki sırasında genelde kadına zevk yerine acı vermektedir. Bu nedenle sanılanın aksine uzun penis iyi bir cinsel ilişki için ideal değildir. Ancak normalden daha küçük penisler de cinsel ilişki sırasında sorunlara yol açabilir. Partnerinizin öncekideneyimleri için endişelenmenize gerek yok. Kadınların büyük penis gibi bir takıntısı yoktur karşı cinsten beklentileri çok başkadır. Penis boyunu ve kalınlığını artıran çeşitli ameliyatlar bulunmakta ve bunlar ülkemizde de yapılmaktadır. Ancak bu ameliyatlar herkeste başarıyla sonuçlanmayabilir. Ameliyat öncesi erkeğin hormonlarının ölçümü yapılır ve penisin ereksiyon halindeki boyu saptanır. Genellikle 8 cm'lik uzunluğa sahip bir penis işlevsel kabul edilir. Cerrahi yöntemle penisin boyu 3-5 cm arasında değişen ölçülerde uzatılabilir. Piyasada satılan penis büyüttüğü iddia edilen vakum pompaları veya benzeri yöntemlerin ise hiçbir faydası yoktur.


Önemli olan işlevi

Penisi büyüttüğü iddia edilen vakum pompaları penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklara ters basınç yaparak sertleşme problemlerinin gelişmesine neden olmaktadır. Bu yüzden zararlıdır. Son olarak penisin boyundan ziyade işlevinin önemli olduğunu hatırlatmakta yarar var

Takvim