Erkek ve Kadınlar İçin Cinsel Seks Uyarı Bölgeleri


Cinsellikte bilindiği gibi uyarılmak hassas noktaları bilmek çok önemlidir. Partnerini tanımayan bir eş ne kadar arzulu ne kadar istekli olursa olsun karşısındaki eşine zevk aldıramaz. Erkeklerin ve kadınların hassas onları mutluluğun en uç noktasına çıkaracak noktaları vardır.

Erkeklerde hassas bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz; penis testisler meme uçları karın bölgesi g noktası sıralayabiliriz. bu bölgeler erkek için duyarlılığı ve arzuyu arttıran bölgelerdir. Erkeğin en çok uyarıldığı bölüm g noktasıdır. Bu erkeklerde çok rahatlıkla bulunur. Erkeklerde makat ile testislerin bittiği yerde g noktasını bulmak kolaydır. Kadınlarda ise bu noktayı bulmak çok kolay değildir. Ancak eşinizi iyi tanıyorsanız bu noktanın genellikle vajinanın hemen üst tarafında bulunan ince bir noktadır. Meme uçları kadın ve erkeklerde birbirine benzerlik gösterir uç noktaları hassas bölgelerdir.


Kadınlarda memeler dokunmaya karşı duyarlıdırlar Ritmik bir basınç ve uyarı hareketi cinsel duyguların çoğalmasını sağlayabilir. Özellikle meme uçları klitoris kadar duyarlıdır. Kadının memeler yolu ile duyduğu uyarı aynı anda döl yatağına ve diğer cinsel organlara aktarılır. Bazı kadınlar meme uçlarının öpülmesini ya da emilmesini cinsel organların uyarılmasına tercih ederler. Bu arada analık duygularının kadının ruhsal yapısında tuttukları yeri de göz önünde bulundurmak gerekir. Bir takım kadınlar sırf analık duygularının ağır basması yüzünden memelerinin uyarılmasından cinsel coşku duymazlar. Cinsel bakımdan erkek memesi kadın memesine oranla çok daha az duyarlıdır.

Dudaklar dil ve ağzın diğer bölümlerinde en az cinsel organlarda olduğu kadar cinsel duyu bulunmaktadır. Memeler ya da cinsel organlar uzun uzun öpüldüğünde cinsel coşku geniş ölçüde artar.

Kaba ellerdeki kaslar kasıldığı zaman cinselcoşku artar. Bu nedenle cinsel birleşme sırasında gerek kadın gerekse erkekler bilinçli ya da bilinçsiz olarak kaba etlerinde bulunan kasları kasarlar. Bu kasılmanın sonucu olarak makat da küçülür ve böylece cinsel organlar uyarılmış olur döl yolu kasları gerilir döl yolu ağzı daralır; erkekte ise penis sertleşir.

Bacakların iç bölümleri cinsel uyarıya karsı keskin bir tepki gösterirler.

Diğer Bölgeler
Bazı kimselerin gövdelerinde yukarda sayılanların yanı sıra gelişmiş bir takım cinsel uyarı bölgeleri vardır. Bunlar genellikle gözler kulaklar ense boyun koltuk altlan göbek karın bel sırt kasıklar göğsün iki yanı ve bunların çevresindeki bölgelerdir. Saçların ve bazı bölgelerdeki kılların hafif hafif okşanması da bazı durumlarda cinsel duyguları uyandırabilir.

Cinsel uyarı ile doğrudan doğruya pek ilişkisi yoktur. Bazı erkekler testis torbalarının avuç içinde tutulup parmaklar ile uyarılmasından coşku duyarlar. Çoğu erkekler ise testis torbaları biraz fazla sıkıldığı zaman acı duyarlar. Bununla birlikte testis torbalarının bir avantajlı yanı vardır: cinsel birleşme sırasında kadının gövdesine hafifçe değerler ve bu çoğu kez kadına zevk verir.

Döl yolunun ağzındaki sfenkter çemberi her hangi bir baskı altında kaldığı zaman daralır. Döl yolunun ön bölümüne aşağı doğru parmaklar ile uygulanan ritmik baskı çok keskin bir cinsel coşkuya yol açar. Döl yolu duvarları dokunmaya karsı fazla duyarlı olmadıkları için penisin döl yoluna girmesinden duyulan cinsel coşku daha. çok ruhsal bir coşkudur. Döl yolu içini doğrudan doğruya uyarmaya kalkmak bu bakımdan tüm anlamsız olmasa bile tırnakların bu bölgeyi zedeleme ihtimalleri vardır.

Parmakların döl yolu ağzından daha ileri gitmemeleri öğütlenir. Klitorisin dibi uyarıldığı zaman döl yolu ağzında da cinsel coşku duyulur.


Aslında bu bölge dokunmaya karşı duyarlı değildir. Kadın serviksin uyarıldığını sanabilir; ama bu penisin çok derinlere girmesinden dolayı meydana gelen basıncın peritoneum’u (döl yatağı yüzeyini kaplayan doku] etkilemesi ve derinlere giren penisin genellikle bir seri tepki yaratması yüzündedir. Bu bölgeyi erkeğin parmakları ile uyarmaya çalışması doğru değildir çünkü eşini yaralayabilir.

Aslında mutlu bir evlilikte önemli konuların başında cinsellik yada seks gelir. Şöyle bir düşünün aldatılma ve farklı kişilerde heyecan yaşama insan kendinden geçer. Bu kadın olmuş erkek olmuş fark etmez. Eşinizi eğer istediği gibi mutlu etmek istiyorsanız o halde mutluluğun sırrı onu iyi tanımaktan geçiyor.

Alıntıdır.