Regl Sancısına Karşı E Vitamini!
Bilim adamlarının araştırmaları mensturasyon dönemi Bilim adamlarının araştırmaları mensturasyon döneminde E vitamini almanın özellikle genç kızlarda sıkça görülen sancıları azalttığını ortaya koydu. İngiltere de yayınlanan British Journal of Obstetrics de yer alan makalede mensturasyon sancılarının çok sayıda kadının günlük hayatını etkileyebildiği iş kayıplarına yol açabildiğine dikkat çekildi.

Makalede mensturasyon öncesi ve ilk günlerinde günde 200 mg E vitamini kullandırılan genç kızlarda sancıların azaldığının tespit edildiği bildirildi.

E vitamini kürü yaptırılan genç kızlarda mensturasyon döneminde kanamaların da azaldığını belirten bilim adamları E vitamini alan kadınların regl sancıları yüzünden kullandıkları ağrı kesicilerin sayısında da azalma kaydedildiğini bildirdi.

Özellikle çok ağrı çekenlerde ağrıların azalma olasılığının çok daha yüksek olduğunu vurgulayan bilim adamlarından Peter Bowen-Simpkins “Bu yüz binlerce genç kızı etkileyen bir rahatsızlık konusunda sağlanmış önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir” dedi.

ALINTIDIR.