Kod:
Windows 7 işletim sistemlerinin tümünde chkdsk dediğimiz diskteki  hataların taranması işlemi bir uyarı penceresi ile karşımıza gelir.
Kod:
 
Kod:
chkdsk dediğimiz olay disk denetleme işlemidir. Bu olağanüstü bir durum olmadıkça harici depolama aygıtları takıldığında uyarı olarak gelmez. Olağanüstü durumlar, diskteki bir takım hatalardır. Bu hatalar giderilmeden yani chkdsk yapılmadan uyarı penceresi devre dışı bırakılmaz.
Tara ve düzelt uyarısını sonlandırmanın en iyi yolu disk denetleme işlemini yapmaktır. Bu zor ve uzun bir işlem olmadığı için sizi harici diskinizi her taktığınızda bu uyarıdan kurtaracak basit bir işlemdir. Peki Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]?
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Yukarıdaki görselde de görüldüğü gibi uyarı penceresinde tara ve düzelt bölümünü seçebilir ya da uyarıyı kapattım diyorsanız aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.
İkinci yol, yukarıdaki uyarıya sebep olan diskiniz hangisi ise Windows+e yapıp o sürücüye sağ tıklayın ve özellikler deyin. Ardından araçlar sekmesi altındaki disk denetleme butonuna tıklayın.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Disk denetleme işlemini iki kutucuğa dokunmadan başlatın. İşlem tamamlandığında sorunlu dosyalar bir klasöre taşınacaktır. Klasöre göz atın önemli bir şey değilse klasörü silebilirsiniz. Bu işlemi komut istemi (cmd) ile de yapabilirsiniz ancak biraz daha karmaşık gelebilir.
Yabancı kaynaklarda uyarı penceresini kapatmayla ilgili bir çok yazı mevcut. Çoğu bu işi kabuk donanım algılaması hizmetini kapatarak yapmayı teklif etmiş. Kabuk donanım algılamasını kapatmak sadece Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] özelliğini devre dışı bırakır. Aynı zamanda bilgisayarınıza daha önce hiç takmadığınız aygıtların tanınmasında sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden kabuk donanım algılaması hizmeti yerine eğer otomatik kullan penceresini kapatmak istiyorsanız şu yolu izleyin.
1. yol, otomatik kullan penceresi geldiğinde alt kısımda bir bağlantı olacaktır: “Denetim masasında diğer otomatik kullan seçeneklerini görüntüle” bu bağlantıya tıklayıp gelen pencerenin en üstündeki “tüm medya ve aygıtlar için otomatik kullan özelliğini etkinleştir” seçeneğini kaldırabilirsiniz.
2. yol ise denetim masası/donanım ve ses/ otomatik kullan yolunu izleyin ve yine üst kısımdaki “tüm medya ve aygıtlar için otomatik kullan özelliğini etkinleştir” kutucuğunun işaretini kaldırın.