Eğer isterseniz varsayılan olarak Görev Çubuğu'nun solunda yer alan simgeleri ortalayarak kullanabilirsiniz. (Alttaki örnek resim)

1- Öncelikle Belgeler kitaplığında Nonpasaran isimli bir klasör oluşturuyorum. (Siz dilediğiniz bir lokasyon ve dilediğiniz bir klasör ismi kullanabilirsiniz.)


2- Görev Çubuğu'nda boş bir alan sağ tıklayın ve Yeni araç çubuğu... deyin.
3- Açılan pencerede 1. adımda oluşturduğunuz klasörü bulun ve Tamam deyin. (Benim için C:\Kullanıcılar\Nonpasaran\Belgeler\Nonpasaran)4- Bildirim Alanı'nın yanında araç çubuğumuzun belirdiğini göreceksiniz. Yine Görev Çubuğu'nda boş bir alana sağ tıklayın ve Görev Çubuğu'nun kilidini kaldırın.5-
Oluşturduğumuz araç çubuğunun yanında bir ayraç belirdiğini göreceksiniz. Bu ayracın üzerine gelin ve sağ tıklayın. Ardından Metni Göster ve Başlığı göster seçeneklerindeki işareti kaldırın.6- Ardından sağdaki ayracın üzerine gelin ve fare tuşunu basılı tutarak ayracı Görev Çubuğu'nda kaydırabildiğiniz kadar sola kaydırın.
7- 6. adımdan sonra Görev Çubuğu'nun durumu alttaki gibi olmalı;
8- Şimdi Başlat Küresine yakın olan ayracı tutun ve -simgeler Görev Çubuğu'nda dilediğiniz şekli alıncaya kadar- sağa kaydırın.


9- Görev Çubuğu'nu tekrar kilitleyin.


Dilediğiniz zaman Görev Çubuğu'nun kilidini kaldırarak sağa sola kaydırabilirsiniz. Sonucu ise makalenin ilk resminde görüyorsunuz.

Eğer varsayılan haline dönmek isterseniz Görev Çubuğu'nda boş bir alan sağ tıklayın ve Araç çubukları alt menüsünde yer alan Nonpasaran (Yada siz ne isim verdi iseniz) araç çubuğundaki işareti kaldırın.