Windows 8'e Google Chrome Kurma ve Yedek Alma


Google Chrome tarayıcısı henüz dört yaşında olmasına rağmen bütün testlerde diğer tarayıcıları geride bırakmış ve kullanıcıların en çok tercih ettiği tarayıcı olmuştur.Windows 8 kurulumundan sonra gelen tarayıcı diğer sürümlerde olduğu gibi İnternet Explorer'dir.Google Chrome'u kurup varsayılan tarayıcı yapabilirsiniz.Son sürümü indirmek için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sayfayı ziyaret edin.

Google Chrome Yedek Alma


Chrome'u kullandıkça yer imleri kayıtlı şifreler siteler çerezler sizin için önemli bir hale gelebilir.Bunları format ya da olası sorunlarda kaybetmek istemeyebilirsiniz.Böyle durumlarda yedek almak gerekir.Windows 8 üzerinde Chrome'un yedeğini nasıl alabileceğimize bakalım.


Win + X tuşuna basarak yardımcı menüyü açıp "Çalıştır" penceresine girelim.

"%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\" komutunu tırnaklar olmadan yazın ve "Tamam"a tıklayın.Ya da daha kısa yoldan yapmak için bu yolu pencere üzerinde adres çubuğuna da yazabilirsiniz.

Açılan penceredeki "Application" ve "User Data" dosyalarını taşınabilir bir sürücüye ya da güvenli bir bölüme kopyalayın.Daha sonra Chrome'u tekrar kurun ve aynı yolu izleyerek yedeklediğiniz bu iki klasörü üzerine kopyalayın.