Windows 8 Kablosuz Bağlantı Şifresini Öğrenme

Windows 8'de bağlı olunan kablosuz bağlantı yani wireless şifresini unutmuş olabilirsiniz.Bunu öğrenmek çok basittir.

Öncelikle kablosuz bağlantı özelliklerine ulaşmamız lazım.
1.Yol
Görev çubuğunda sağ alt köşede bulunan Wireless bağlantı simgesine sol tuşla tıklayın.Bağlı olduğunuz ağ bağlantısına sağ tıklayın ve "Bağlantı özelliklerini görüntüle" sekmesine basın.


Açılan pencerede "Güvenlik" sekmesinde şifrenin gizlenmiş olduğunu göreceksiniz."Karakterleri göster"e basarsanız gizlenmiş ağ güvenlik anahtarını görüntüleyebilirsiniz.
2.Yol
"Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları" yolunu izleyin ya da aşağıdaki gibi devam edin.Klavyeden (Win + X) tuşuna basarak yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi kısayol menüsünü açın ve "Çalıştır"a basın.Çalıştır penceresinde "ncpa.cpl" komutunu verin.


Kablosuz bağlantıya sağ tıklayın ve "Durum"a basın.


Wi-Fi
Durumu penceresinde "Kablosuz Özellikleri" sekmesine basın.


Karakterleri göster diyerek Windows 8'de Ağ anahtarını görüntüleyebilirsiniz.3.Yol

Basit bir program ile'de bağlı olduğunuz ve bağlanmış olduğunuz bütün Kablosuz (Wireless) şifrelerini görebilirsiniz.Windows 7 ve Windows 8 Wireless şifresi gösteren programı Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]indirebilrisiniz.Programın ismi WirelessKeyView.Programın görüntüsü aşağıdadır.
Arşivlik güzel bir program.İndirmenizi tavsiye ederim.Dosya silinmesine karşı içine beğendiğim bir sanatçının klibinide koydum (: İyi bloglar.