Crapware kelimesini belki hiç duymamış olanlarınız vardır. O nedenle bugün hem Crapware ne olduğunu öğreneceğiz hem de Crapware yazılımlarından nasıl kurtulacağımızı göreceğiz.

Crapware kısaca; yeni bir markalı bilgisayar aldığınız zaman bilgisayarınızda ki markaya ait reklam uygulama yazılım vb şeylere Crapware denir. Diğer bir anlamı ise gereksiz program veya yazılımlardır. Bu yazılım veya programların sisteminizde yer olmamasını istiyorsanız kaldırabilirsiniz. Tabi hepsini tek tek kaldırmak da baya yorucudur ve tek tek uğraşmak canınızı sıkabilir. Bu gereksiz programları kaldırmak için ücretsiz programlar mevcuttur.

Crapware gereksiz istenmeyen programları kaldırmak için ücretsiz bedava yazılımlar.

Ücretsiz Crapware Kaldırma Yazılımları

Windows işletim sisteminiz için en iyi ücretsiz 3 Crapware kaldırma silme programlarını paylaşacağım.
The PC Decrapifier

Adından da anlaşılacağı gibi yazılım tüm istenmeyen programları kaldırmayı sağlar. Birden çok öğeyi seçebilir ve sonra tek bir tıklama ile kaldırabilirsiniz. PC Decrapifier kişisel kullanım için ücretsizdir.

PC Decrapifier programının en iyi özelliği masaüstünüze yüklemenize gerek yoktur. Kurulum gerektirmeyen taşınabilir bir uygulamadır.

WinPatrol

WinPatrol istenmeyen başlangıç ​​programlarını devre dışı bırakmanızı sağlar. Ayrıca İnternet Explorer eklentileri ve istenmeyen Windows hizmetleri kaldırabilirsiniz. Uygulama hem ücretsiz ve hem de ücretli (PLUS) sürümleri mevcuttur. Ücretsiz versiyonu yeterince iyi işinize yarar.

WinPatrol ile istenmeyen yazılımları devre dışı bırakır ve aynı zamanda bilgisayarınızı hızlandırmayı sağlar.

SlimComputer

SlimComputer sadece gereksiz programları kaldırmaz aynı zamanda bilgisayarı temizlemenize yardımcı olur. Kaldırdığınız crapware tüm izlerini temizlemek için kaldırdıktan sonra bir tarama çalıştırabilirsiniz. Eğer bir taşınabilir sürücüden programı kullanmak isterseniz SlimComputer taşınabilir bir sürümünü oluşturmak için Settings-Ayarlar danPortable seçeneğini kullanabilirsiniz.

Program Ekle/Kaldır seçeneğinden kaldıramadığınız programları da kaldırmayı sağlar.