Bir çoğumuz Windows 7 masaüstü kişiselleştirmek ve özelleştirme ile ilgili deneyim yaşamıştır. Oturum açma ekranı duvar kağıtları temalar vb değiştirmeler yapmışızdır. Windows 8 Windows 7 özelleştirmeden biraz farklıdır. Bu yazımızda Windows 8 Başlat Ekranı Masaüstü Kilit Ekranı Hesap Resmi değiştirme Arka Plan Duvar Kağıtları ve Temalar ile ilgili özelleştirme & kişiselleştirme.

Başlamak için Charms Bar açın. Açmak için sağ üst köşeye fare imlecini getirin veya Win + C kısayol tuşunu kullanın. Settings tıklayın. Alt kısıma doğru daha fazla More PC settings göreceksiniz.

Ayrıca Windows 8 Charms Bar Customizer indirebilir ve Charms Bar özelleştirme yapabilirsiniz.PC Ayarlarını açmak için tıklayın. Şimdi Personalize-Kişiselleştir altında Lock Screen Start Screen ve Account Picture seçenekler olacak.

Windows 8 Lock Screen-Kilit Ekranı değiştirme

Windows 8 Kilit Ekranı değiştirmek için Lock Screen tıklayın ve görüntülemek istediğiniz resmi seçin. Eğer isterseniz aynı zamanda bilgisayarınızdaki bir resim için göz atabilir ve Lock Screen olarak ayarlayabilirsiniz.
Ayrıca uygulama seçebilir veya Lock Screen da görüntülemek istediğiniz yeni uygulamalar da ekleyebilirsiniz. Eğer isterseniz aynı zamanda sizin Lock Screen da detaylı durum görüntülemesini sağlayabilirsiniz.

Windows 8 Start Screen-Başlat Ekranı DeğiştirmeWindows 8 Başlangıç ​​Ekranı için Özelleştirme seçenekleri şu anda oldukça sınırlı. PC Settings Start Screen-Başlat Ekran sekmesini tıkladığınızda size sunulan arka tasarımlardan birini seçmek için seçenekleri göreceksiniz. En azından ne yapabilirsiniz kaydırıcıyı kullanarak arka rengini değiştirebilirsiniz. Değişiklikler anında uygulanır böylece ayarları kaydetmenize gerek yoktur.

Windows 8 Account Picture-Hesap Resmi Değiştirme

Hesabınızın veya kullanıcı resmi değiştirmek için Account Picture sekmesini tıklayın. Bilgisayarınızdaki bir resim seçin ve Kullanıcı Resmi olarak ayarlayabilirsiniz.

Windows 8 Masaüstü Arka Planı ve Temaları Değiştirme

Windows 8 masaüstü işlemleri oldukça tanıdıktır. Windows 7′de olduğu gibi masaüstüne sağ tıklayın ve Personalize-Kişiselleştir seçin. Her zamanki gibi temayı seçin veya duvar kağıdını Windows Renk Ses ve Ekran Koruyucuyu değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Windows 8 Başlat Ekranı ve Kısa Yol Tuşları Kullanımı Klavuzu konumuzdan da yararlanabilirsiniz.