Windows XP ve Windows Vista’nın yanı sıra Windows 7 2 (çift) monitör kullanabilirsiniz. Windows 7 çift monitör kurulumu çok kolaydır. Microsoft çift monitör kullananlar için 3 iyi özelliği sağlıyor. Windows 7 için çift monitör kurulumu ve kullanımı için yazımızı okumaya devam edin.

Bu özellikler şunlardır;

  • Kullanıcılar her iki monitör de aynı içeriği görüntüleyebilir.. Bu özellik kullanıcıların ikinci monitör de ve tam tersi herhangi bir içeriği sürükleyebilir.

    • Kullanıcılar bir monitör diğer monitör de açık 1 programın görünürlüğünü değiştirebilir.    • Kullanıcı ilk monitörü kapatabilir ve tamamen ikinci bir geçiş yapabilir.Kendi Laptop ekranınızdan herhangi bir şeyi görmek için ve çok daha büyük ölçekli harici monitör de görüntülemek istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar kullanıcıları için yararlı olacaktır.

Windows 7 İşletim Sisteminde Çift Monitör Nasıl Ayarlanır?

Yöntem 1: Klavye Kısayol Tuşu:


Çift monitör kurulumu için Windows Logo Tuşu + P tuşuna basın. Yukarıdaki ekran karşınıza gelecektir.

Yöntem 2: Ekran Çözünürlüğü:
  • Masaüstünde herhangi bir boş bir alana sağ tıklayın ve Ekran Çözünürlüğü seçeneğini seçin.  • Şimdi “Çoklu Görüntüler” açılan listesini tıklayın ve bu görüntüleri uzatınya da bu görüntüleri çoğaltın seçeneklerine tıklayın.

Çoklu Ekran açılan listede Çoklu Görüntüler seçeneğini göremiyorsanız o zaman Algıla tıklayın. Bu işe yaramazsa daha sonra PC’nizi yeniden başlatın ve tekrar adımları takip edin. Eğer çift monitör Windows 7 kurulum için herhangi bir sorun bulursanız yorum gönderin.

Hatırlatma: İşleme başlamadan önce bilgisayarınıza ikinci bir monitör bağlaması gerektiğini unutmayın. Eğer ikinci bir monitör bağlı değilse herhangi bir işlem yapamazsınız.