Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kur'an Gerçeklerinin Ortaya Çıkmasından Telaş Edenler.

  Günümüzde bizler İslam dini adı altında öyle bir inanç yaşıyoruz ki cahiliye döneminde Ehli kitabın yaptığı yanlışları hiç aratmıyoruz. Cahiliye devrinde de Allah ın gönderdiği kitaplar yeterli görülmemiş ve atalarından intikal eden hurafe ve batıl din diye yaşanmaya devam edilmişti. Aynı yanlışları biz Müslümanlarda ne yazık ki inancımızı yaşarken bugün yapıyoruz.

  Kur’an ın uyarılarından yaptığımız bu yanlışların farkında olup bu konuda yazılar yazarak Kur’an ile toplumu uyarmaya çalışanlar susturulmak ta adeta din düşmanı ilan edilmektedir. Allah şahittir ki bende elimden geldiğimce Kur’an ı referans alarak onun rehberliğinde bizlere din adına anlatılanları karşılaştırıyor Kur’an ın onayını mutlaka alarak yine Yaradan ın ayetlerini örnek göstererek içimizdeki batılı ortaya çıkarmaya çalışıyorum. Rabbim yanlışım varsa bana doğruyu göstersin inşallah.

  Tüm bu çabalarım Kur’an gerçeklerinin ortaya çıkması ve din kardeşlerimin Kur’an dan haberdar olması adınadır. Bu çabalarımdan hoşnut olmayan bazı kesimler yazdığım yazılarımın önünü kesmek beni yazılarımı yayınladığım sitelerden attırmak adına büyük çaba gösteriyorlar. ONLARI RABBİME HAVALE EDİYORUM. Bakın beni bir siteden yasaklamalarına ve siteye girişimi engellemelerine nasıl bir sebep göstermişler. Onu yazalım ve üzerinde birlikte düşünelim.

  (Kendi Yanlış Düşüncelerinizi Desteklemek için Kur'an da ki ayetleri bir magazinci gibi cımbızla alarak insanların AKLINI BULANDIRMA ve yalan yanlış dini bilgiler vermekten dolayı hesabınızı kapatıyorum ve açtığınız bütün konuları siliyorum.)

  Benim kafa karıştırıcı insanların akıllarını bulandıran bir insan olduğumu söylüyor. Aslında düşünmemiz gereken en önemli konu bence burası. Kafalar ne zaman karışık olur ve bir insanın aklı nasıl bulandıra biliriz? EĞER BİR İNSAN İNANCINDAN EMİN DEĞİLSE HER KAFADAN BİR SES ÇIKIYORSA DİN ADINA O İNSANIN O TOPLUMUN KAFASI KARIŞIKTIR. Eğer bir Müslüman imanını en emin merkezden yani Kur’an dan öğrenmişse böyle bir insanın asla kafası karışmaz ona yalan yanlış bir bilgiyi bunlarda Allah katındandır diye öğretemezsiniz. Telaşları böyle bir toplumun oluşmasını istemedikleri içindir.

  BENİM AMACIM KAFA KARIŞTIRMAK DEĞİL KARIŞAN KAFALARI DURULTMAK KUR’AN İLE AYDINLIĞA ÇIKARMAKTIR.

  Beni sitelerinden yasaklamalarının nedeni olarak kendi düşüncelerimi desteklemek için Kur’an dan ayetleri magazinci gibi cımbızladığımı ve insanların akıllarını bulandırdığımı yalan yanlış bilgiler verdiğimi de söylüyor. Aslında bunlar çok büyük ve affedilmeyecek ithamlardır. Bunları yapmaktan Rabbime sığınırım.

  Önce şunu söylemeliyim ki din ve iman adına hiç kimsenin kendi düşüncesi olamaz olmamalıdır. Dinin tek sahibi Allah dır. İmanımızı nasıl yaşayacağımıza nelere dikkat edeceğimize karar veren makam yalnız bizleri yaratan Rabbimizdir. Onun içinde benim din adına kendi düşüncem asla olamaz. Uyarıyı ikazı yapan kuralları koyan yalnız Kur’an dır. Onun içinde bizlerin yalnız Kur’an ın ipine sarılmamızı emreder Allah. Yine Kur’an ın sınırlarını asla aşmamamız gerektiği konusunda uyarır. Son noktayı koyar ve derki; SİZLERİ KUR’AN DAN SORUMLU TUTUYORUM. Buna hükmeden Rabbimiz sizce Kur’an ın dışından Kur’an da hiç bahsedilmeyen açıklanmayan herhangi konudan sorumlu tutar mı bizleri? Karar sizlerin.

  Ne yazık ki bu gerçeklerin farkına varılmasını istemeyen cahiliye inançlarının takipçileri din adına yaşanan yanlışları Kur’an ile topluma anlattığım için sesimi kısmak yazılarımı engellemek istiyorlar. Belki geçici olarak başarılı olabilirler ama unutmasınlar Kur’an gerçeklerinin önünü keserek gerçeklerin ortaya çıkmasını engellemenin büyük bir sorumluluğu vebali vardır.

  Kur’an ayetlerini magazinci gibi cımbızladığımı söylüyorlar. Hiç kimse ayetleri tek başına alıp diğer ayetlerle bir bağlantı kurmadan doğru bir sonuca ulaşamaz. Önce onu söylemeliyim. Çünkü Kur’an bizzat kendisini anlatan açıklayan eşi benzeri olmayan bir nurdur. Yani Allah bir ayetinde verdiği hükmün diğer ayetinde tersini asla söylemez. Bunu söylemek Kur’an içinde çelişki yaratır.

  Benim ayetleri cımbızladığımı söyleyenler hâlbuki bizzat kendileri bırakın ayetleri cımbızlamayı AYETLERDE GEÇEN KELİMELERİ CIMBIZLAYARAK kendi nefislerince anlamlar vererek atalarının inançlarını aklamak adına batıla ve hurafeye kanıt arama çabası içindedirler. TELAŞLARI BU YANLIŞLARININ DİNE NASIL NİFAK SOKTUKLARININ FARK EDİLMESİ ORTAYA ÇIKMASI ADINADIR.

  Rabbimiz şefaat tümden bana aittir hiçbir şefaatin fayda etmediği o günden sakının diye apaçık hükmünü verdiği halde ayetlerde geçen bazı kelimelere öyle anlamlar veriyorlar ki sanki yaradan HÂŞÂ sözünden cayıp şefaat yetkisini bazı kişilere de verdiğini söylemekten çekinmiyorlar. Başörtüsü konusunda Allah hiçbir ayetinde kadın başını örtmelidir demediği halde kelimelere kendi nefislerinde anlamlar yükleyerek kadının başının örtmesinin Allah emri olduğunu söylüyorlar. Yaradan ay halindeki kadının asla ibadet edemeyeceği oruç tutamayacağı konusunda bir yasak getirmediği halde bu zihniyet ayette geçen bir kelimeye inanılmaz anlamlar yükleyerek ay halindeki kadınlar ibadet edemez oruç tutamaz deme yanılgısı içine girebiliyorlar.

  Sizlere sormak isterim Kur’an ayetlerini ben mi cımbızlıyor ve toplumun aklını bulandırıyorum yoksa beni yasaklayarak yazılarımı sildirmeye çalışan bu kardeşlerimiz mi acaba ayetlerde geçen kelimeleri cımbızlayıp Allah ın Kur’an da asla hüküm vermediği açıklamadığı konuları dinin içindeymiş gibi gösterenler mi toplumu aldatıyor aklını karıştırıyor?

  Yanlış dini bilgiler vermekten Yüce Rabbime sığınırım. Din adına bilgi veren yol gösteren Kur’an dır. ÜMMİ peygamberimizde yolunu Kur’an dan bulmuş ve topluma yalnız Kur’an ile hükmetmiştir. Bu söylediklerim benim düşüncelerim değil Kur’an ın apaçık ayetleridir. DİN KİŞİSEL FİKİRLERLE YAŞANMAZ. DİN MÜLKÜN SAHİBİNİN SORUMLU TUTULACAĞIMIZI SÖYLEDİĞİ KUR’AN IN ÖĞRETİSİ İLE YAŞANIR. Toplumun aklını bulandıranlar Kur’an ı yeterli görmeyip dine batılı sokanlardır.

  ONLARIN TELAŞLARINI ÇOK İYİ ANLIYORUM. ARTIK YALANLARI VE İFTİRALARI ORTAYA ÇIKIYOR TOPLUM BİLİNÇLENMEYE BAŞLADI. Bu güneşi söndüremezsiniz. Beni durdurabilirsiniz yazılarımı silebilirsiniz ama benim gibi milyonlarca Kur’an sevdalıları yetişiyor. Bu kısa ömrümüzde gelin batılı savunmak yerine Kur’an gerçekleri ile yüzleşelim. Gerçeklerden asla kaçamazsınız. Vakit varken karanlıktan aydınlığa çıkalım.

  Yaradan kimin Allah yolunda en doğru yürüdüğünü yalnız ben bilirim diyorsa gelin birbirimizi ötelemeden dışlamadan dinleyelim. Ben Müslüman ım diyen bizlerin din kardeşidir onu uzaklaştırmak yerine yanımıza davet edelim. Bizim gibi düşünmeyebilir ona saygılı olalım. Çünkü herkes imtihanını kendisi bizzat vermekle yükümlüdür. EĞER TAHAMMÜL EDEMİYORSAK BİRBİRİMİZE İNANCIMIZDAN DA EMİN DEĞİLİZ DEMEKTİR.

  İMANINDAN EMİN OLAN ASLA FARKLI DÜŞÜNCEYE SAYGISIZLIK YAPMAZ. Eğer saygı duymuyorsa kendisi gibi iman etmeyenlere sabrı yoksa böyle insanların korktukları bir şeyler var demektir. Yaradan emin olmadığınız bilginin ardına düşmeyin bunun hesabını sorarım diyorsa gelin en emin FURKAN ın kulpuna yapışalım. Çünkü peygamberimizde öyle yapmış ve bizlere Kur’an ı emanet bırakmıştır. Peygamberimizin yürüyen Kur’an olduğunu söylüyorsak Kur’an ın dışına asla çıkmadığını ve ümmetine onun dışından hükmedemeyeceğini bilmelidir. Tekrar hatırlatıyorum Rabbimiz sizleri Kur’an dan sorumlu tutuyorum diye hükmünü verdiyse sizce peygamberimiz ümmetine Kur’an ın dışından tek kelime bunlarda dinin emridir der mi? Bu soruyu kendimize sormuyor ve doğru cevabını nefsimize veremiyorsak bizlerde gerçekleri ortaya çıkarmak adına görevimizi yapmıyoruz demektir.

  Değerli din kardeşlerim. Bizleri Allah ile aldatanlardan kendimizi korumak istiyorsak Allah ın koruması altındaki Kur’an ın ipine sımsıkı sarılalım ve onun sınırlarını asla aşmayalım. Bunu yapmadığımız ve Kur’an ın öğretisinin tam tersini yapmaya ısrarla devam ettiğimiz sürece Allah ın asla affetmeyeceğini söylediği gözleri perdeli ve gönülleri mühürlü kullarından oluruz.

  Allah a yemin ederim ki amacım ve çabam Kur’an gerçeklerinin ortaya çıkması ve İslam dinine sokulan hurafe ve batılın içimizden temizlenip son bulması adınadır.

  Saygılarımla
  Haluk GÜMÜŞTABAK
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Quinn, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Cahil ile etme sohbet her sözü bir baş incitir. Sarraf olmayan ne bilsin zanneder her taş incidir.

  Yobazlara laf anlatılmaz Haluk bey. Kaleminize sağlık

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Doğruları görmek istemeyen ve yok etmeye çalışanlar yalnız korkaklardır. Din adıyla her türlü sapkınlığı yapanlar tabi doğruyu kabullenmeyecektir. Ama doğruyu da kimse susturamaz.
  Her yazınızı okuyorum ve sayenizde bir çok konuda bilgilendim bunun için size teşekkür ederim. Emeğinize yüreğinize sağlık.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İnancı tam olanın kafasını kimse karıştıramaz. Onların kafa kafa değil o yüzden sizi anlamıyorlar.

  Paylaşım için teşekkürler.
  halukgta, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Sürmenaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Onların kafa kafa değil o yüzden sizi anlamıyorlar.
  Ağız dolusu güldüm. Hatta.


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş