Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Diyanet Takvimi dini tartışmalara açıklık getirdi
  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tirajı 3 milyonu aşan Diyanet Takvimi’nde güncel dini tartışmalara açıklık getirildi.

  Diyanet erkeklerin küpe takmasından bireysel emeklilik yarışma ödülleri kısırlaştırma internetten program indirme gibi birçok konuda kararlarını bildirdi.  ERKEKLERİN KÜPE TAKMASINA ONAY YOK:


  Müslüman erkeklerin kadınlara has süs eşyalarını kullanmaktan uzak durmaları gerekir.

  Zira Peygamberimiz ‘kadınlara benzemeye çalışan erkekler ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlar Allah’ın rahmetinden uzak olsun’ buyurmuştur. Bu ve benzeri uyarılar sebebiyle İslam alimleri ereklerin kadınlara özgü takıları takmalarını tahrimen (harama yakın) mekruh bulur  BES’E ŞARTLI ONAY:


  Kar payı esasına dayalı olarak çalışan birikimli hayat sigortası ile bireysel emeklilik tasarruf ve yatırım sistemi yatırılan primlerin dinen helal olan alanlarda değerlendirilmesi durumunda caizdir. Aksi takdirde caiz değildir.

  ZİYNET ASİL İHTİYAÇ:


  Altın ve gümüş dışındaki şeylerden mamul ziynet eşyası zekata tabi değildir. Şafii Maliki ve Hanbeli bilginlerine göre ise kadının normal olarak takıp kullandığı ziynet eşyası asil ihtiyacı sayıldığından bunlardan zekat verilmez.

  KÜRTAJIN TAZMİNATI VAR :


  Ana rahmindeki ceninin annenin hayatını doğrudan etkileyecek bir tıbbi zaruret olmadan aldırılması veya kasıt olarak düşürülmesi ya da müessir bir fiil tehdit veya korkutma ile düşmesi durumunda gurre adı verilen tazminat ödenir.  İZİNSİZ PROGRAM İNDİRMEK CAİZ DEĞİL:


  Başkasının emeğini gasp anlamına gelecek her iş tutum ve davranış kul hakkı gerektirir. Birer emek mahsulü olarak internet ortamında aktarılmış olan her türlü program yazılım kitap müzik vb ürünleri ilgililerin izni olmada elde edip kullanmak caiz değildir.  SÜS KÖPEĞİ BESLEMEK UYGUN DEĞİL:


  Başka hayvan sürüleri olmak üzere evlerin ekinleri eşyaların korunması görme engelliler için kılavuzluğundan yararlanılması sivil savunma ve polisiye amaçlarla koku alma yahut sezgilerinden istifade edilmesi gibi maksat ve amaç olmaksızın sırf süs için evde köpek beslenmesi uygun değildir.  Nitemim Hz. Peygamber (Melekler içinde köpek ve resimler bulunan eve girmezler” demiştir.  EMLAKÇI KOMİSYONU HELAL:


  Dinen helal olan bir malın veya hizmetin alım satımında aracı olan kişinin yaptığı hizmetin karşılığında alıcı veya satıcıdan yahut her ikisinden tespit edilen oranda ücret alması caizdir.

  Ücretin önceden belirlenmemiş olması halinde ise mevcut uygulama ve örfe göre hareket edilir. Bu itibarla emlakçının alacağı komisyon ücreti helaldir.  KISIRLAŞTIRMA CAİZ DEĞİL


  Çocuk doğurma çocuk sayısının sınırlandırılması iki gebelik arasındaki sürenin ayarlanması kısırlığın tedavi ettirilmesi gibi konularda karı kocanın ortak isteğine göre meşru çarelere başvurulması caiz olmakla birlikte devamlı kısırlığa yol açan ilaç ve aletlerin kullanılması yani kadın veya erkeğin devamlı kısırlaştırılması sıhhi bakımdan kesin bir zorunluluk olmadığı müddetçe caiz değildir.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  O zaman doğum kontrol hapları da caiz değil.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş