Etiketlenen üyelerin listesi

Konu: Din Mafyası

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Din Mafyası
  Din Mafyası


  Dünyada dinin sömürü aracı olarak Türkiye’de olduğu kadar kullanıldığı başka bir ülke yoktur. Türkiye çeşitli dinsel düşünce ve inanışların çok garip rûhânî akımların arenası haline gelmiştir. Bu ülkenin dinsellik ve rûhânîlik konusunda çok tuhaf bir görüntüsü de vardır.Dışarıdan bakıldığında günde okunan beş vakit ezan dışında sokakta dini çağrıştıran hemen hiçbir şeye rastlayamazsınız. Oysa kapalı kapılar ardında bin bir çeşit dinsel ayinler acayip rûhânî törenler ve gizli ev sohbetleri düzenlenmekte gece gündüz yoğun bir tekke ve puthâne hayatı yaşanmaktadır. Türkiye’nin böyle ilginç iki yüzü vardır.

  Tek evrensel din kurumu olan İslam’ı Türkiye’de devre dışı bırakan ve ülke çapında inanç karmaşasına yol açan güçler karşıt iki mafya grubu olarak teşkilatlanmışlardır. Bu nokta çok önemlidir. Çünkü din mafyasının içyüzünü öğrenmeden Türkiye’de yaşanan yoğun din kavgalarının tarihini kaynağını ve amaçlarını keşfetmek de mümkün değildir. İslâm’ı bu ülkede devre dışı bırakan (daha doğrusu İslâm’ı araç olarak kullanıp din üreten) odakların kurgulayıp tarikatlar ya da devlet törenleri olarak topluma sunduğu çeşitli dinler hakkında gerçek bilgilere ulaşabilmek ancak Türkiye’deki din mafyasının içyüzünü öğrenmekle mümkündür.

  Günümüzde resmi devlet törenleri kisvesi altında uygulanan çeşitli etkinliklerin aslında «Milli Türk Dini» olarak 1939 yılında Ankara’da nasıl gizli şekilde kurgulandığını ve temelde İslâm’ı ortadan kaldırmak için bu yapay dinin araç olarak kullanıldığını bilenlerin sayısı yine çok azdır. Onun için bu coğrafyada yaşanan din anarşisinin sırlarını keşfetmek oldukça zordur. Dolayısıyla önce bu konunun ilk ve en önemli düğümü olan din mafyasının tarihsel oluşumu ve kurumsal yapısı üzerinde durmak gerekir. Bu ilgiyle önemli bir noktaya burada işaret etmeden geçmek bundan sonra verilecek bilgilerin yanlış anlaşılmasına yol açabilir. Bu nokta din mafyasının tarihsel oluşum sürecini belirleyen kavganın içyüzüdür.Bir sonraki yazımızda bu din mafyasının hangi cepheler arasında olduğunu ve geliştiğini yazacağız.


  Kadir Doğan

  Keysi, Arş and Just_BReaTHe like this.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İlginç gördüğüm ve devamını merakla beklediğim ender yazılardan.Bahsedilen devam konusunu yazar ekler eklemez paylaşacağım.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Takip ediyorum.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Din Mafyası - 2


  Evet son yüz elli yıldır iki cephe arasında sürekli bir kavga vardır. Bu kavga öteden beri «dindar-dinsiz» ya da «gerici-ilerici kavgası» gibi algılanagelmiştir. Bu ise çok büyük bir yanılgıdır. Bu yaklaşım tamamen yanlıştır. Evet aşağı yukarı yüz elli yıldır bu topraklarda iki karşıt kesim arasında konusu «din» olan amansız bir savaş sürüp gitmektedir. Fakat bu savaş sanıldığı gibi asla bir«dindar-dinsiz» ya da «gerici-ilerici kavgası» değildir. Tam tersine sırf bir çıkar kavgasıdır. Çünkü her iki karşıt grup da koyu dindardır ve her iki grup da temelde panteisttir. Ancak her iki grup da kendi kutsalları uğruna mücadele vermektedir. Her iki grubun da değerleri tam anlamıyla rûhânîdir mistiktir İslâmî değildir. (Bu ilgiyle şu önemli nokta çok iyi bilinmelidir ki İslâm’ın mistisizmle hiçbir ilişkisi yoktur!)

  İleride ayrıntılarıyla deşifre edileceği üzere bu iki gruptan biri olan «lâikçi-kökten putçular» Türkiye halklarına özgü geleneksel din anlayışından farklı bir din çığırını izlemektedirler. Yani bunlar da aynen karşıtları gibi fanatik koyu dindar bir zümredir. Bu kesimin dışa karşı dindar değil hatta tersine dine karşı gözüküyor olması ise spekülatif bir tutumun sonucudur. Çünkü bu kesim Lâikçiliği ilericiliği modernizmi ve batı yandaşlığını bir kamuflaj aracı olarak kullanmaktadır. Üstelik karşısındakini de dini sömürmekle suçlayarak ustaca gizlenmeye çalışmaktadır. Oysa bu kesim de aynen karşıt grup gibi tam anlamıyla bir din taciri ve din sömürücüsüdür. Nitekim karşısındaki grup sömürü aracı olarak İslâm’ı kullanırken kendisi de bizzat eliyle yarattığı tanrısını sömürü aracı olarak kullanmaktadır.

  Bu zümrenin hangi dine bağlı olduğunu gecikmeli de olsa elbette ki toplum daha sonra öğrenecektir!
  Şimdi artık rahatça ve açıkça diyebiliriz ki Türkiye’de karşıt iki din mafyası mevcuttur. Bunlardan biri lâikliğin ve ilericiliğin arkasına gizlenmiş olan kökten putçu mafyadır; öbürü ise İslâm’ın arkasına gizlenmiş olan panteist-tarikatçı mafyadır. Temelde bu iki grup da putçudur ikisi de fanatiktir ikisi de şiddet yanlısıdır ve ikisi de yıkıcıdır.

  Toplum bu iki tehlikeli çetenin arasında sıkışıp kalmıştır. Bu iki kesim arasında 150 yıldır kıyasıya sürüp gelen savaşın bütün zarar ve ziyanını ise halk çekmiştir. Toplumun bu nedenle uğradığı maddi ve manevi kayıplar çok ağırdır. Türk milleti Kur’an’daki evrensel İslâm’la henüz tanışma fırsatı bulamadığı için din mafyasından yakasını kurtaracak çareler de üretememiştir. Onun için bu savaşın ortasında kalarak sosyal ve ekonomik alanda da çökmüş ve mağdur olmuştur.

  Türkiye’de din mafyasının tehlikelerine karşı halkın tek güvence kaynağı Kur’an’daki İslam’dır. Toplum bu kaynağı ne kadar erken keşfeder ve bu kaynağa ne kadar erken ulaşırsa sözü edilen iki başlı din mafyasının çatışma ortamından o kadar çabuk kurtulabilir. Ancak unutmamak gerekir ki bu her iki çete de fırsat buldukça hem İslâm’ı bir silah olarak kullanacak ve tabiatıyla böylece toplumu yanıltacaklardır hem aynı zamanda İslâm’ı aşındırmaya çarpıtmaya ve yıkmaya çalışacaklardır. Dinci bir ilâhiyat profesörünün yıllardır TV ekranlarından İslâm’ı istediği gibi yorumladığını unutmamak gerekir. Elbette ki bu tek örnek değildir.

  Türkiye’de toplumsal yaşamı son derece olumsuz etkileyen bu kesimlerin gerek örgütsel faaliyetleri gerekse aralarında cereyan eden çekişmeler (hatta uzlaşma ve dayanışmalar) hakkında toplum tarafsız ve güvenilir kaynaklara dayanarak en kısa zamanda bilgilenmek ve bilinçlenmek zorundadır. Bu konuda gereken duyarlılık gösterilmeyecek olursa din mafyalarının neden olacağı yıkımlar belki hiçbir zaman telafi edilemiyecektir.

  NOT : Nakşibendi tarikatının kurucusu olan Ahmed bin Muhammed el-Buhari’den HalidiKadiriyye Halvetiyye ve Bayramiyye kolları da dahıl daha bır çok alimler içeren (Abdulhakım ArvasiSuleyman Hılmı TunahanMahmud Efendi…) gibi alimler bu husus dışındadır çünkü ‘’Şeyh uçmaz mürid uçurur’’ dıyoruz.Osmanlı’nın son zamanlarından günümüze kadar da dindar insanların birleşememesini de bu kutuplaşmaya bağlıyoruz. Bu ne rabıtadır ne de ‘DARİG’ten gelen ‘yol’ anlamına gelir.


  Kadir Doğan
  Keysi, Bunu Beğendi.
  Ziyaretçilere, Gizli İçerik!

  ▌│█│║▌█ ██║▌║█ │█║▌│
  T ü r kB u d u n Ziyaretçilere, Gizli İçerik! ö k ü n !

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alttaki notu görene kadar yazıya katıldığımı söyleyecektim.

  Ancak notu yazarak büyük bir çelişkiye düşerek kendisi o mafyanın içerisine atıvermiş kendisini.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş